Pulse Oksimetre

Pulse Oksimetre; Vücuttaki kan gazı, saturasyonunu ve nabzı ölçen cihaza oksimetre denmektedir. Siz veya yakınınız oksijen tüpü ve oksijen konsantratörü kullanıyor ve günlük ne kadar ve kaç derece kullanacağınızı bilemiyorsanız oksimetre almalısınız. Pulse oksimetre vücudunuzda ne kadar oksijen oranı var ve nabzınızın ne kadar attığını göstermektedir.

                                                                                       İyi ve Uygun Fiyat İçin Bizleri arayınız

Oksijenle Yaşamanın Zorlukları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) olan hastalar için sağlık ve yaşam tarzı önerileri önemlidir. Yeni ilaçlar hakkında, takip edilmesi kolay özel beslenme önerileri ve gelecek etkinlikler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. KOAH’la yaşarken mümkün olduğunuz en sağlıklı olmanıza yardımcı olacak bilgilere göz atabilirsiniz. Yeterli uyku kabiliyeti, bilişsel sağlığınızı doğrudan etkiler. Gece boyunca sürekli bir oksijen konsantratörüne ihtiyaç duyarsanız, istediğiniz en son şey, iyi bir gece uykusu için bir engel oluşturur. Uyku için optimize edilmiş sürekli oksijen konsantratörleri vardır. Oksijen yoğunlaştırıcısı nasıl kullanılır ve özellikleri nelerdir?

Oksijen Yoğunlaştırıcısına Bir CPAP Makinesi Bağlayın

Siz veya sevdikleriniz uyku apnesine maruz kaldıysa CPAP makinesine ek olarak bir oksijen konsantratörü kullanmak gerekebilir. Obstrüktif uyku apnesi veya OSA için bir CPAP makinesi kullanılır. Bu durum, uyurken boğazındaki kasların kendi ağırlığını destekleyemediği durumdur. Çoğu kez, ilk işaret, uyku apnesinin ortak bir semptomu olan horlamadan söz eden veya şikayet eden bir uyku ortağı olacaktır. Uykudayken hastanın huzursuz ve halsizlik hissetmesi son derece yaygındır; sık sık baş ağrısı ve geceleri yeterli oksijen almayan diğer belirtiler eşlik eder.

Kayak Ve Taşınabilir Oksijen Konsantratörü İle Yamaçlara Çıkabilirsiniz

Oksijen tedavisi kullanmanız gerekiyorsa arkadaşlarınızla kayak yapmaya devam etmekten mahrum kalmamalısınız. Aslında, kayakçılar için taşınabilir oksijen, kronik bir akciğer hastalığı olmayanlara bile harika bir fikir olur. Yüksek rakımlarda olmak, nefes almayı zorlaştırabilir ve “akut dağ hastalığı” olarak bilinen duruma neden olabilir.

Eğer kronik bir akciğer rahatsızlığınız varsa, oksijen tedavisini kullansanız da kullanmasanız da, bu fiziksel aktiviteye katılmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuz size iyi teklifte bulunursa, genelde ihtiyaç duymasanız bile taşınabilir bir oksijen konsantratörü kullandığınızı söyleyebilir.

Oksijen Terapisi Kullanımında Güvenlik Önlemleri

Evdeki tüm tıbbi ekipmanlarda olduğu gibi, oksijen tedavisi kullanırken almanız gereken bazı güvenlik önlemleri vardır. Evde oksijeni nasıl kullanacağınızı bilmek önemlidir çünkü size yardımcı olması beklenen bir şey kullanırken bir kaza yapmak istemezsiniz. Havadaki oksijen hepimizde olsa da, yüksek konsantrasyonlar iki ana nedenden ötürü tehlikeli olabilir.

Pulse Oksimetre

Oksijen Terapisi İle Nasıl Egzersiz Yapılır?

Oksijen tedavisi ile egzersiz yaparak, çeşitli farklı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi, her gün nefes aldığınız oksijen saf oksijen değildir. Ancak, oksijen tedavisi ile egzersiz yaptığınızda, sisteminize daha saf olan oksijeni vererek vücudunuza derhal bir etki kazandırırsınız.

Oksijen Terapisi İle Egzersiz Nasıl Çalışır?

Oksijen terapisi ile egzersiz, egzersiz süresince vücudunuzun içerisine fazla oksijen almasını sağlar çünkü çalışır. Oksijen terapisinde de egzersizi kullanma nispeten kolaydır. Tek yapmanız gereken, evde kullanılan spor salonunuz için bir oksijen üreticisi satın almak veya oksijen terapisi eğitimiyle egzersiz sunan bir spor salonuna gitmektir. Bir oksijen jeneratörü temel olarak bir odadaki havayı almaya ve mevcut olan herhangi bir azotun atılmasına yardımcı olan bir cihazdır. Bunu yapmanın bir sonucu olarak, koşu bandında evde yürürken nefes aldığınız oksijen, normalde nefes aldığınız oksijenden daha saftır. Oksijen terapisi ile egzersiz kullanma süreci aslında normal egzersiz programınızdan farklı değildir. Tek fark, aldığınız havanın vücudunuz için daha saf ve faydalı olmasıdır.

Oksijen Terapisi İle Egzersiz Nasıl Yardımcı Olur?

Birçok sporcu, saf oksijenden başka bir şey çıkarmayan odalarında uyuduk başladı, çünkü ertesi sabah daha iyi hissedecekleri, daha iyi bir dinlenebilecekleri ve normal bir evde yatmadan sonra olduklarından daha az boğazda olduklarını bildirdiler. Ancak, çalıştığınızda da size yardımcı olur. Oksijen terapisi ile egzersiz, egzersiz sırasında vücudunuza daha fazla enerji sağlayarak kendinizi zorlamaya ve her zamankinden daha çok kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Oksijen terapisi sırasında egzersiz sırasında soluduğunuz hava, daha sonra kaslarınızı yeniden inşa etmenize ve geri yüklemenize yardımcı olabilir. Yararları dışında oksijen tedavisi ile egzersiz kullanarak almaya yararları, bazı çalışmalar da vücudunuzun hastalıklar mücadele ve kanser, şeker hastalığı ve hatta kronik yorgunluk gibi hastalıkları önlemenize yardımcı olarak sağlık yardımcı olabilir göstermiştir. Bağışıklık sisteminize bir katkı sağlayabilir ve zamanla kilo vermenize yardımcı olabilir. Bunlar, oksijen tedavisi ile yapılan egzersize hemen fayda sağlayacak yollardan sadece birkaçı.

Egzersiz İle Oksijen Terapisi Kullanımı

Yepyeni oksijen jeneratörleri pahalansa da oksijen tedavisi ile egzersiz giderek daha fazla ülke çapında popüler hale geliyor. Eğer oksijen tedavisi ile egzersiz sanki vücudunuz egzersizden daha fazla fayda sağlayabilir hissediyorum, muhtemelen bölgenizde oksijen tedavisi ile egzersiz sunan bir spor bulabilirsiniz. Egzersizlerinizi en üst düzeye çıkarmak ve vücudunuzun daha çabuk iyileşmesini sağlamak için kullanmayı deneyin. Oksijen terapisi ile egzersiz, vücudunuzun içine koyduğunuz oksijenden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olacaktır.

19 Kasım 2017
10.490 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.