Oksijen Konsantratörü Fiyat

Oksijen Konsantratörü Fiyat

Oksijen Konsantratörü Fiyat; ister alın ister ise kiralık hizmetimizden yararlanın, sizlere en iyi oksijen konsantratörü fiyat garantisi vermekteyiz. Oksijen konsantratörü almadan önce mutlaka bizlere fiyat danışınız. Solunum yetmezliği çeken hastaların ihtiyacını karşılamak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.

 

Taşınabilir Oksijen Konjestif Kalp Yetmezliği İçin İyi Mi?

Konjestif kalp yetersizliği, kan vücudun her tarafına düzgün bir şekilde akmasını engelleyen bir durumdur. Pulmoner ve kardiyovasküler sistemler birbirine çok bağımlı olduğundan, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) ve Konjestif Kalpğ yetmezliğinin bir arada olması sık görülmektedir. Bu hastalıklardan birine ya da her ikisine sahipseniz, kan dolaşımınıza ve vücudunuzun farklı bölgelerine yeterli miktarda oksijen almakta zorlanacaksınız. KOAH’ın kalp üzerinde zayıflama etkisi olduğu bilinmektedir, çünkü kalbiniz her zaman içinden akan oksijen açısından zengin miktarda kana ihtiyaç duyar. Vücudunuzun tamamında yeterli oksijen alamamanız sizi daha çok yorgun hissettiriyor ve daha önceden yapabildiğiniz gibi çalışamıyor hale gelebilir. Tuvalete gitmek gibi basit hareketler bile yorucu görünebilir ve sizi nefes darlığı gibi hissettirebilir. Özellikle uyku uyumakta zorlanabilirsiniz.

 

Doktorunuza Danışarak Oksijen Miktarını Ayarlayın

KOAH’lı hastaların yaklaşık % 40’ında geceleyin uyanmak için uyku solunum geliştirdiği tahmin edilmektedir. Buna heyecan solunumu denir ve rüyanızda büyük bir uçurumdan düşerken aniden uyandığında korku hissinin adrenalinle birleşimine yaşattığı gibi bir hissin yaşandığı anlatılmaktadır. Bu, uyurken birdenbire nefesinizi kestiğinizde olur ve uyku apnesi olarak sınıflandırılmaz. Bu ani başlangıç, konjestif kalp yetmezliği olanı gibi zayıflamış bir kalp için çok kötüdür. Solunumdaki bu ani duraklama ve ardından ürkütücü etki, kan dolaşımındaki oksijen seviyesi çok düştüğünde gerçekleşir. Bu düşük dozda oksijen tedavisi kullanılarak giderilebilir. Oksijen tedavisi, konsantre bir oksijen miktarı hastaya verildiğinde doğru miktarda oksijen kan akışına iletilebilir. Bu, hastalıklı kalp için iyi olmayan bir ürkütücü etki yaratır. Bu olayların tümü gerçekten kan oksijen seviyesindeki dalgalanmalara bağlıdır. Oksijeni düşük dozla takviye ederek, döngüyü kırabilir ve kalbi sağlıklı tutabilirsiniz.

Oksijen konsantratörü fiyat istanbul

Oksijen Konsatratörü Fiyat

Uykuda Oksijen Terapisi

Kalbinizi korumak için ve geri kalan zamanınızı daha sağlıklı hale getirmek için, ihtiyacınız olan tek şey gecede verilen az miktarda oksijendir. KOAH’ınız varsa ve siz uyurken bu ani başlangıç ​​yaşıyorsanız, doktorunuza haber verin. Bu tedaviden fayda sağlayıp sağlayacağını görmek için gece boyunca gözlem yapılabilir. Bu konuda ailenizden veya hastabakıcınızdan destek almanız gerekir.

03 Ocak 2018
3.442 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM

 1. Ali dedi ki:

  Bu yorgunluk bende de ciddi oranda var. Bu yazıyı okuyunca doktora gitme zamanımın geldiğini anladım. Kalbe baktırmakta fayda var.

  1. admin dedi ki:

   Ali bey tabiki bir an önce doktorunuza baş vurun ve alınması gereken önlerler var ise mutlaka alınız. Sizlere geçmiş olsun diler, ömrünüzü kaliteli ve doldu dolu geçirmenizi dileriz. İyi günler.

 2. Servet dedi ki:

  Oksijen cihazı pazar araştırması yapıyorum. Piyasada yer alan ucuz ürünlerin üzerinde yoğunlaştım ve düşündüğüm gibi hepsi merdiven altı cihazlar çıktı. O yüzden oksijen cihazı alırken kaliteli ürünler almakta fayda var. Özellikle dikkatimi çekti Avrupa malı ürünler kullanıyorsunuz ki bu harika.

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Amerikan modellerimiz, yerli modelimiz ve Çin modelimiz bulunmakta, sizlerin tercih ve seçeneklerinizi artırıp daha doğru karar almanızı diliyoruz. İyi günler.

 3. alper dedi ki:

  Abartılı, ulaşılamayacak bir fiyatı yok. Günümüzde hemen hemen herkesin cebinde binlerce liralık telefon varken oksijen cihazına bütçe ayırmak zor olmasa gerek.

  1. admin dedi ki:

   Alper bey çok doğru bir konuya değinmişsiniz, teşekkürler, iyi günler.

 4. ekin dedi ki:

  Senelerdir sigara içiyorum ve bariz belli hiç kaliteli nefes alamıyorum. Oksijendir sonuçta, doktor önerisi olmadan kullanmamım ciddi bir sakıncası var mıdır

  1. admin dedi ki:

   Uzun süreli olmadığı sürece bir yan etkisi olmaz, günlük 1-2 saatten hiç bir sıkıntı olmayacaktır, iyi günler.

 5. sedat dedi ki:

  Babamın o halini gördükten sonra ister istemez gidip en kalitelisini aldık ki maddi anlamda çok güçlü insanlarda değiliz. Ama sevdiklerimizin sağlığı mevzu bahis olunca elimizden gelenin en iyisini yaparız her zaman.

  1. admin dedi ki:

   Sedat bey sizinde belirttiğiniz üzere sağlık denince Türkiye’nin güzel insanları yakınları için tüm imkanlarını seferber ediyorlar buda bizim milletin aile ve akraba bağlılığı ön plana çıkardığını göstermektedir. Geçmiş olsun iyi günler.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
WhatsApp chat