OKSİJEN KONSANTRATÖRÜ AİRSEP

Airsep Visionaire Oksijen Konsantratörü

Airsep Visionaire Oksijen Konsantratörü

Airsep Visionaire Oksijen Konsantratörü; Amerikan modelleri arasında en iyi ve en kalitelisi olan Airsep oksijen konsantratörü 13.6 kg ağırlığı ile oldukça hafiftir. gürültü seviyesi 40 dBA olup, oldukça sessiz bir cihazdır. Yılda bir kez bakım gerektirir, Dünya genelinde bilinen küresel bir markadır. Yüksek performans ile ön plana çıkmaktadır. 7/24 hizmetimiz ile istediğiniz saatte tedarik edebilirsiniz.

Kısa Bilgi;

Visionaire oksijen konsantratörü Dünya genelinde “Küresel” markadır Airsep firması tarafından üretilmektedir.

Piyasada bulunan ev tipi oksijen cihazlarının içinde an hafifi “13.6 kg.” ve en sessiz olanıdır. “40 dbA”

Elektrik gereksinimi en az olan ev tipi oksijen cihazlarından birisidir “290 watt”

Her gün sürekli kullanıma uygundur. 24 saatte 2 saat dinlendirmeniz tavsiye edilmektedir.

Yüksek performansı, kolay kullanım ve bakımı ile son derece güvenilir bir cihazdır. Yılda bir bakım gerektirir.

Tekerlekleri ve üstte bulunan tutma kolu sayesinde kolayca hareket ettirilebilmektedir. Kilosu düşük olması bir avantajdır.

Yüksek / düşük basınç, elektrik kesintisi, sıcaklık ve düşük oksijen konsantrasyonu “opsiyonel” alarmı bulunmaktadır.

Standard olarak 1-5 L/dk oksijen çıkışı bulunmaktadır. Saflık derecesi oldukça iyidir.

Opsiyonel olarak cihaza eklenebilen oksijen sensörü ile düşük oksijen konsantrasyonunda alarm verebilme özelliği bulunmaktadır.

Teknik Bilgi:

Ölçüler: 52.8 x 35.8 x 29.2 cm.

Ağırlık: 13.6 kg

Güç gereksinimi: 220-240 V / 50-60 Hz

Elektrik tüketimi: 290 Watt

Oksijen konsantrasyonu: 1-5 LPM at 95% +5.5/-3%

Gürültü seviyesi: 40 dBA

Airsep Oksijen Konsantratörü

Airsep Oksijen Konsantratörü

Oksijen konsantratörü özellikleri?

Oksijen konsantratörleri, belli ölçülere sahip tüpler şeklinde bulunmaktadır. Hasta kişinin ihtiyaç duyduğu an tek bir düğme ile çalıştırabileceği basit yapıda bir makinedir. Havada bulunan gazlardan, oksijen gazını ayrıştırarak, saf oksijen sağlamaktadır. Farklı model ve ebatlarda, sabit veya talınabilir halde oksijen konsantratörü bulunmaktadır. Küçük ebatlarda bulunanları, yüksek oksijen özelliği sağlamaktadır. Kolay ve sessiz çalıştırılabilir özelliktedir. Basınç düşüklüğü sırasında alarm sistemleri bulunmaktadır. Hastalara güvenli kullanım sağlayan özellikteki Oksijen konsantratörleri, kişinin seçimine göre belli litrelerde satılmaktadır. Cihazlar sürekli elektriğe bağlı çalıştıklarından, enerji tasarrufu düşünülerek, düşük elektrik harcama özelliğine sahiptir. Estetik olarak dizayn edilerek, yer kaplamayan makinelerdir.

Oksijen tedavisi kimlere uygulanır?

Uzun süreli oksijen tedavisi almak zorunda kalan hastalara Oksijen konsantratörü önerilmektedir. KOAH, diabet veya kronik solunum yetmezliği yaşayan hastalara oksijen tedavisi uygulanmaktadır. Tedavi sürecinde, hasta takip altına alınarak, kanındaki oksijen basıncı ölçülür. Tedavide hastalığın, Koah ve kronik solunum yetmezliği olması, oksijen tedavi yöntemini değiştirmektedir. KOAH hastaların genel olarak kandaki oksijen basıncı düşüktür. Oksijen konsantratörün basınç ve hız ayarı hastaya uygun şekilde ayarlanmalıdır. Eğer evde kullanılacaksa, kullanımı hakkında evdeki bireylere eğitimler verilmelidir. Kronik solunum yetmezliği hastaları, gece ortaya çıkan oksijen yetersizliği sorunu yüzünden, tedaviler gece uygulanmaktadır. Düzenli olarak uygulanan oksijen tedavisi ile hastaların uzun süre rahat yaşamaları sağlanmaktadır.

Airsep Oksijen Cihazı

Airsep Oksijen Cihazı

Hiperbarik oksijen tedavisi

Hiperbarik oksijen tedavisi, yaraları iyeleşmeyen hastalara iyi geldiği bilinmektedir. İyileşmeyen yara tedavilerinde etkin olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Şehir merkezine yerleştirilen oksijen kabinleri sayesinde, hastalara maske ile 2 saat boyunca oksijen verilmektedir. Bu sayede diabet hastalarının iyileşme görülmüştür. Diabet hastalarının, iyileşmeyen yara sorununa çözüm bulmak için oksijen tedavisi uygulanmaktadır. Basınçlı kabinlerde belirlenen süre ve belli bir basınç seviyesi ile hastalara oksijen verilmektedir. Oksijen ihtiyacı duyan hastalar ev, hastane ve kabin gibi ortamlarda taşınabilir ve taşınmaz şekilde, Oksijen konsantratör çeşitleri bulunmaktadır. İsteğe göre litrelik olarak küçük, orta, büyük ebatlarda satılmaktadır. Sabit Oksijen konsantratörlerinin tedavisi, kabinlerde yapıldığında daha faydalı sonuçlar alınmaktadır. Taşınabilir Oksijen konsantratörlerde evde yer kaplamayacak şekilde yerleştirilerek, kolay kullanım sağlamaktadır.

Oksijen Konsantratörü İle Nefes Alın

Oksijen konsantratörü nefes almakta güçlük çeken hastalar için sürekli sağlıklı oksijen üretimi yapan bir cihazdır. Cihaz ortamda bulunan havayı alıp ayrıştırıp temizleyerek sağlıklı oksijen üretir. Oksijen konsantratörü havanın içerisinde bulunan zararlı maddeleri moleküler eleklerden geçirerek temizler ve sudan geçirip nemlendirerek hastaya sağlıklı oksijen sağlar. Kronik solunum yetmezliği, koah akciğer iltihaplanması, nefes darlığı gibi akciğer hastalıklarında oksijen konsantratörü hasta için solunum desteği sağlar. Oksijen eksikliği yaşayan hastaların vücuda gerekli oksijeni alabilmeleri için dışarıdan oksijen takviyesi yapılması şarttır. Zira insan vücudu oksijensiz yaşayamaz. İnsan hayatının devam edebilmesi ve bedenin sağlıklı yaşayabilmesi için yeterli oksijen gereklidir. Oksijen eksikliği durumunda tüm organlar hastalanır ve bir süre sonra hasta hayatını kaybeder. Nefes almakta güçlük çeken akciğer hastaları için oksijen konsantratörü sürekli sağlıklı oksijen sağlayarak hastanın hayatta kalmasını sağlar.

Kronik Solunum Yetmezliğinde Oksijen Konsantratörü Kullanımı

Kronik solunum yetmezliği durumunda hasta nefes almakta güçlük çeker hatta bazen hiç nefes alamaz bu durumda vücut oksijensiz kalır ve hastanın hayatı son bulabilir. Bu nedenle  kronik solunum yetmezliği hastalığı olan kişilerin nefes alamadıklarında vücuda gerekli oksijeni sağlayabilecek bir oksijen destek ünitesine ihtiyaçları vardır. Oksijen konsantratörü kronik solunum yetmezliği hastaları için sürekli sağlıklı oksijen sağlayan bir destektir. Oksijen konsantratöründe üretilen sağlıklı oksijen, oksijen kanülü oksijen maskesi ya da oksijen kateteri ile hastaya iletilir. Hastaneye gitmeye gerek kalmaksızın evde sürekli sağlıklı oksijen üretebilme olanağı sağlayan oksijen konsantratörü kronik solunum yetmezliği hastalarının her an yanında bulunabilen acil oksijen desteği görevi görür.

Airsep Visionaire Oksijen-Cihazlari

Airsep Visionaire Oksijen Cihazları

Oksijen Konsantratörü Solunum Desteği

Kronik solunum yetmezliği gibi yeterli oksijenin doğal yollarla alınamadığı durumlarda vücuda gerekli oksijeni sağlayan oksijen konsantratörü tam bir solunum desteğidir. Nefes alınamadığında vücutta meydana gelen oksijen yetersizliği sonucu tüm organlar hastalanmaya başlar ve hasta ölümle sonuçlanabilecek bir tehlikeyle karşılaşır. Oksijen konsantratörü nefes alamayan hastalara solunum desteği sağlayarak hastanın yaşam kalitesini artırarak daha uzun yaşamasına yardımcı olur. Sürekli oksijen üretebilen bir cihaz olan oksijen konsantratörü solunum yetmezliği hastaları için çok önemlidir.

19 Kasım 2017
6.195 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM

 1. Rıza dedi ki:

  Küçük bir bavul gibi resmen. Hem tekerlekli hem de 13 kilo, oldukça kolay bir şekilde kullanılabilir özellikle yaşlı insanlar için çok iyi düşünülmüş

  1. admin dedi ki:

   Rıza bey sizinde belirttiğiniz gibi artık ürünler daha küçük ve daha pratik yapılıyor, bizlerde My ticaret olarak daha iyi hizmet ve daha iyi fiyatlar için arge çalışmalarımız devam etmekte. İyi günler dileriz.

 2. murat kaya dedi ki:

  Yazıda yazılanlar aynen doğru, bende eşim için oksijen konsantratörü almam gerekiyordu ve çok iyi araştırdım. En iyi marka gerçekten de Airsep, alternatif malternatif markalara, modellere kesinlikle bakmayın.

  1. admin dedi ki:

   Teşekkürler Murat bey, Airsep bir Dünya markasıdır. Amerikan ürünü olup tüm Dünyada satılmakta ve beğinilmektedir. Eşinize büyük geçmiş olsun acil şifalar dileriz.

    Kısaca;

   1. Visionaire oksijen konsantratörü Dünya genelinde “Küresel” markadır Airsep firması tarafından üretilmektedir.
   2. Piyasada bulunan ev tipi oksijen cihazlarının içinde an hafifi “13.6 kg.” ve en sessiz olanıdır. “40 dbA”
   3. Elektrik gereksinimi en az olan ev tipi oksijen cihazlarından birisidir “290 watt”
   4. Her gün sürekli kullanıma uygundur. 24 saatte 2 saat dinlendirmeniz tavsiye edilmektedir.
   5. Yüksek performansı, kolay kullanım ve bakımı ile son derece güvenilir bir cihazdır. Yılda bir bakım gerektirir.
   6. Tekerlekleri ve üstte bulunan tutma kolu sayesinde kolayca hareket ettirilebilmektedir. Kilosu düşük olması bir avantajdır.
   7. Yüksek / düşük basınç, elektrik kesintisi, sıcaklık ve düşük oksijen konsantrasyonu “opsiyonel” alarmı bulunmaktadır.
   8. Standard olarak 1-5 L/dk oksijen çıkışı bulunmaktadır. Saflık derecesi oldukça iyidir.
   9. Opsiyonel olarak cihaza eklenebilen oksijen sensörü ile düşük oksijen konsantrasyonunda alarm verebilme özelliği bulunmaktadır.
 3. melda dedi ki:

  Oksijen cihazı alacağım, en iyi marka AİRSEP diyorlar. Amerikan malı olması iyi ama birkaç tane Amerikan malı olduğu için hangisini alacağıma karar veremedim. Yardımcı olabilir misiniz?

  1. admin dedi ki:

   Melda öncelikle merhabalar. Airsep Amerikan ürünü olup Dünya piyasasında yerini uzun yıllardır korumakta ve performansı ile göz kamaştırmaktadır. Ever flo da Amerikan ama Airsep Ever flo göre 2-3 özelliği ile daha ön plana çıkmaktadır. Birincisi kg. daha az. İkincisi ses seviyesi daha düşük. Üçüncüsü ise teknik servisi daha hızlı cevap vermekte.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
WhatsApp chat