Oksijen Konsantratörü İstanbul

Oksijen Konsantratörü İstanbul

Oksijen Konsantratörü İstanbul; Firmamız oksijen konsantratörü satışı ve oksijen konsantratörü kiralaması yapmaktadır. Siz değerli İstanbul sakinlerini isterseniz kiralık hizmetimizden yararlanır, isterseniz satış opsiyonumuzdan yararlanabilirsiniz. İstanbul dışı kiralama hizmeti vermemekteyiz.

 

Pnömotoraks İçin Oksijen Tedavi Olarak Kullanılabilir

Pnömotoraks için oksijen tedavisi çoğu zaman etkin bir tıbbi tedavi olarak kullanılmaktadır. Pnömotoraks, çökmüş bir akciğer ortaya çıktıktan sonra, plevral alan içerisinde gazların toplanmasıyla ilgilidir. Bir gerginlik pnömotoraksı, basınç altında plevra alanında hava neden olan tehlikeli ve sıklıkla ölümcül bir durumdur. Mediastinal yapılar genellikle yerinden tutulur ve kardiyopulmoner fonksiyonlar tehlikeye girer. Parietal veya visseral plevranı rahatsız eden donuk, künt veya delici bir yaralanma, pnömotoraksa neden olma eğilimindedir. İnanılmaz bir şekilde, Türkiye’de hastanelerde pnömotoraks ve gerginlik pnömotoraks sıklığı yoğun bakım ünitelerinde artmıştır.

Oksijen Konsantratörü İstanbul

Oksijen Konsantratörü İstanbul

Pnömotoraks Ve Tedavi Şekilleri

Pnömotoraksın arkasındaki fikir akciğerlerin genişlemesine izin verecek şekilde plevral alanı çevreleyen havayı ortadan kaldırmaktır. Bu tedavi, pnömotoraksın nedeni ve kapsamından etkilenir. Hafif ve spontan bir primer pnömotoraks tipik olarak herhangi bir hareketi içermez. Çoğunlukla ciddi solunum sıkıntısı oluşturmaz. Daha ciddi pnömotoraksın koşullarının çoğunda hastane ziyareti gereklidir. Küçük bir pnömotoraksın dışına hava çekmek için bir iğne ve şırınga kullanılabilir.

Pnömotoraks büyükse ve hasta nefes alma problemi yaşıyorsa göğüs boşluğunun duvarı içine göğüs tüpü yerleştirilir. Bu tüp, havanın göğüs duvarı dışına akmasına izin veren ve havanın geri içeri girmesine izin verecek bir düzenleyici ile bağlantılıdır. Hava ortadan kaldırıldığında, akciğerin genişlemesi yeniden başlayabilir. Germe pnömotoraks ciddi ve ölümcül bir bozukluktur. Havayı hızla ifade etmek için bir iğne ve şırınga gereklidir. Ardından, havayı çekmeye devam etmek için bir göğüs tüpü gömülebilir. Bir hastanın kan oksijen düzeyleri ve kalp ve solunum hızları, herhangi bir pnömotorakslı bir tıbbi personel tarafından gözlemlenmelidir.

 

Oksijen Terapisinin Önemi ve Yararı

Kronik pnömotoraksla karşılaşan kişiler havanın orada toplanmasını önlemek için plevral alanı kapatmak için bir ameliyat gerektirebilir. Aynı tarafta daha iyi olmamış veya tekrarlayan bir pnömotoraksa maruz kalmış bir pnömotoraks yaşayanlar için, sorunun kaynağını ortadan kaldırmak için ameliyat yapılmalıdır.

Oksijen tedavisi, kronik bronşit, şiddetli astım, pnömoni gibi bazı durumlarda solunum yetmezliği için gereklidir ve bazı durumlarda bir pnömotoraksa yakalanan hastalar. Pnömotoraks için oksijen tedavisi, duruma bağlı olarak yüksek veya düşük konsantrasyonda uygulanabilir. Pnömoni, tansiyon pnömotoraksı veya ciddi akut astım gibi ciddi akciğer rahatsızlıklarında daha büyük bir oksijen konsantrasyonu uygulanmalıdır.

 

06 Ocak 2018
6.491 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.