Oksijen Makinası Kiralama

Oksijen Makinası Inox Kiralama; Meşesi Çin olup, randımanı ve saflık oranı yüksek oksijen makinası olan inox marka kiralama yapabilirsiniz. My ticaret arz talep dengesi araştırmalar sonucu bir çok model oksijen makinesi tedarik edinene My ticaret siz hastalarımıza sunmaktadır. Oksijen makinesi kiralamak isteyen İstanbul halkına 7/24 hizmet vermektedir. Kaliteli ve güven veren oksijen makinaları ile sizlere hizmet vermekteyiz.

ŞOK FİYATLAR; Bizi arayınız.

  İnox oksijen makinası kiralama sitesidir.

Kronik Solunum Yetmezliği Evde Oksijen Kullanımı

Hastalığınız yüzünden, nefes almanıza yardımcı olması için oksijen kullanmanız gerekebilir. Oksijeninizi nasıl kullanacağınızı ve depolayacağınızı bilmeniz gerekecek.

Oksijen İle Nefes Alma Yolları

Oksijeninizi kullanmak için başka ekipmana ihtiyacınız olacaktır. Bir maddenin bir burun kanülü denir. Bu plastik boru, kulaklarınıza, örneğin gözlüklerinize, burun deliklerinize uyan iki uçla sarar. Haftada bir veya iki kez plastik tüpü sabun ve su ile yıkayın ve iyice yıkayın. Kanınızı her 2 ila 4 haftada bir değiştirin. Soğuk algınlığı veya gribe yakalanırsanız, daha iyi olduğun zaman kanülü değiştirmeniz gerekir.

Bir oksijen maskesine ihtiyacınız olabilir. Maske burun ve ağız üzerine oturur. Daha yüksek miktarda oksijene ihtiyaç duyduğunuzda veya burun kanülünden fazla tahriş olduğunda en iyisidir. Her 2 ila 4 haftada bir maskenizi değiştirin. Eğer soğuk algınlığı veya gribe yakalanırsanız, daha iyi olduğunuzda maskeyi değiştirin.

Oksijen Kullanımı Sırasında Doktora Danışılması Gereken Acil Durumlar

Aşağıdaki semptomlardan herhangi birine sahipseniz, önce oksijen cihazınızı kontrol edin.

 • Tüpler ve oksijen kaynağı arasındaki bağlantıların sızdırmadığından emin olun.
 • Oksijenin aktığından emin olun.
 • Oksijen ekipmanınız iyi çalışıyorsa, aşağıdaki durumlarda sağlayıcınızı arayın:
 • Çok sıkıntı çekiyorsanız,
 • Her zamankinden daha gergin hissediyorsanız,
 • Dudaklarınız veya tırnağınızda morarma varsa,i
 • Uyuşuk veya karışık hissediyorsanız,
 • Solunum yavaş, sığ, zor veya düzensiz ise mutlaka doktorunuzu aramalısınız.
 • Eğer çocuğunuz oksijen alıyorsa ve aşağıdakilerden herhangi birisine sahipse çocuğunuzun sağlayıcıyı arayın:
 • Her zamankinden daha hızlı soluyorsa,
 • Mırıltılı bir ses çıkarıyorsa,
 • İştahını kaybettiyse
 • Dudaklar, diş etleri veya gözlerin etrafında gölgeli, gri veya mavimsi bir renk aldıysa,
 • Sinirli sürekli ağlıyorsa,
 • Uyku bozukluğu varsa, hemen bir sağlık merkezi desteği almalısınız.

Oksijen Kullanılırken Ağız Bakımı Çok Önemlidir

Oksijen kullanmak dudaklarınızı, ağzınızı veya burnunuzu kuru hale getirebilir. Aloe vera veya K-Y Jöle gibi su bazlı bir kayganlaştırıcı ile nemli tutun. Vazelin gibi yağ bazlı ürünler kullanmayın. Kulaklarınızı hortumdan korumak için oksijen ekipmanı sağlayıcınıza köpük minderleri sorun. Oksijen akışınızı durdurmayın veya değiştirmeyin. Doğru miktarı almadığınızı düşünüyorsanız sağlayıcıyla konuşun. Diş ve diş etlerine iyi bakmalısınız. Ağız sağlığınıza bu etapta daha da dikkat edin.

Oksijen Makinası Kiralama

19 Kasım 2017
5.944 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM

 1. Emin dedi ki:

  Hırıltılı nefes alıp veriyorum ve bronşit teşhisi koyuldu. Oksijen cihazı kullanmak için doktor tavsiyesi şart mı yoksa alıp kullansam bir zararı olur mu? Düşününce oksijenin ne zararı olabilir diye düşünüyor insan ama emin olmak istedim

  1. admin dedi ki:

   Geçmiş olsun Emin bey. Oksijenin yan etkisi yoktur ama fazla kullanımda vücutta karbondioksit’i düşürmekte ve çok çok uzun süreli kullanımlarda ise akciğerimizi tembelleştirmektedir. Doktorunuza sormakta tabi ki her zaman için çok doğru karardır. Eğer gün içinde 2-3 saat kullanacaksanız bir yan etkisi olmaz. İyi günler dileriz.

 2. salih dedi ki:

  oksijen konsantratörü bizde satın alacaktık ama kiralama olayını görünce my ticaretten kiraladık. bence satın almak yerine kiralamak daha mantıklı ama bütçe meselesi tabi

  1. admin dedi ki:

   Sn. Salih bey bizleri tercih ettiğiniz içi teşekkürler ve buradan da olumlu yorum yapmanız bizleri ayrıca sevindirdi. Sizinde belirttiğiniz gibi tamamen bütçe ile ilgili, iyi günler dileriz.

 3. Kamil dedi ki:

  Neredeyse tüm belirtiler bende var. Güç nefes almadan tutun da uyuşukluk, yorgunluğa kadar. Sanırım dediğiniz gibi oksijensizlikten kaynaklanıyor olabilir. İşleri ayarlarsam bu hafta bir görüneyim doktora

  1. admin dedi ki:

   Kamil bey en kısa sürede doktorunuz başvurunuz, bazı hastalıklar ilerlediğinde çok daha zor olmaktadır tedavi süreci. Geçmiş olsun iyi akşamlar.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
WhatsApp chat