Kiralık Oksijen Konsantratörü

Kiralık Oksijen Konsantratörü

Kiralık Oksijen Konsantratörü; Bir çok modelin satışını ve kiralamasını yapan firmamız sizlere iyi ve kalite ürünleri sunmaktadır. İstanbul geneline kiralık oksijen konsantratörü hizmeti veriyoruz. Yedi yirmi dört kesintisiz hizmet sunmaktayız. Kiralık oksijen konsantratörü için firmamız ile iletişime geçiniz.

 

Oksijen Desteği İhtiyacı Olduğu Durumlar Nelerdir?

İnsan bedeninin en temel ihtiyacı olan oksijenin atmosferde bulunan %21’lik oranı sağlıklı bir vücutta yeterli olurken aşırı kan kaybı, uyuşturucu madde bağımlılığı veya kronik hastalıklara bağlı olarak akciğer kapasitesinin yetersiz kaldığı durumlarda solunum güçlüğüne bağlı olarak yetersiz kalır.

Sağlık kurum ve kuruluşlarında merkezi sistemler kullanılıyor olsa da hastanın acil durumları ve evde ikame durumunda kullanması için 2 Lt, 5 Lt, 10 Lt ve 50 lt gibi olmak üzere birçok boyları vardır.

 

Oksijen Tüpü Kullanılması Gereken Bazı Durumlar Ve Hastalıklar

 • Hipoksi (oksijen azlığı)oluşturabilen zehirlenme yangın gibi durumlar
 • Amfizem
 • KOAH
 • Kronik Bronşit
 • Bağımlılık tedavileri
 • Uzun süre yatağa bağımlı kalmayı gerektirecek felç, yaşlılık obezite gibi durumlarda

 

Oksijen Tüpü Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

 • Tüpün manometre kısmının satın alınan firmanın düzenlediği periyotlarda kalibrasyon ve bakımının yapılması
 • Oksijen tüpüne bağlı olan tüp başlığı kavanozundaki suyun minimum ve maksimum seviyelerinin arasında olması
 • Hastaya oksijenin verilmesini sağlayacak olan aparatın burun aparatı ya da maske olacağına ilgili hekimin karar vermesi
 • Kullanılacak olan aparat ya da maskenin hastanın vücut yapısı ve yaşına göre temin edilmesi
 • Oksijen sanıldığı gibi sadece ateş ile değil yağ ile de tepkimeye girdiği için kullanım ve özellikle montaj ve demontaj sırasında elden krem ya da yağ içerikli maddelerin arındırılması

 

Amfizem

Vücuda almış olduğumuz oksijenin kana karışıp etkili bir şekilde kullanılabilmesi için akciğerlerin en sonda bulunan ve en küçük parçası olan alveollerin(hava keseleri) dış zarında olan yırtılma sonucu oksijenin etkin kullanamaması ve buna bağlı hastanın sık sık nefes alıp vermeyi istemesi durumudur.

Amfizem hastaları oksijen vücutta alveoller tarafından kana verilemediği ve vücudun yeterli oksijen seviyesini sağlayamadığı için sürekli derin nefes alma ihtiyacı hissederler. Oksijen azlığına bağlı olarak mavileşmiş tırnak ucu rengi, morarmış dudaklar, oksijen depolama ihtiyacı duyduğundan dolayı hızlı kalp ritmi gözle görülür belirtileridir. Amfizemin başlıca nedeni sigara olarak bilinmektedir. Bununla beraber hava kirliliği, uzun süren soğuk hava solunumu da hastalığın olması ve hızla ilerlemesine neden olabilir.

09 Aralık 2017
2.270 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. Levent dedi ki:

  Hipoksi’nin belirtileri ne acaba? Yaklaşık 12 yıldır sigara içiyorum açıkçası çok sağlıklı nefes aldığım söylenemez.

  1. admin dedi ki:

   Levent bey Hipoksi kısaca, vücudun ” kan gazı” oksijen oranının düşmesidir. Nefes alıyorsunuz ama akciğeriniz yeterince ayrıştırma yapamıyor ve kan gazınızda sıkıntılar meydana geliyor, bu tür bir durumda bir göğüs hastalıkları bölümüne baş vurup gereken testlerin yapılması sağlamak en doğru karar olacaktır. Sizlere geçmiş olsun dilekleri ile iyi günler.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
WhatsApp chat