Oksijen Tüpü

Oksijen Tüpü; Oksijen satışı, yapan firmamız İstanbul ilimizde oksijen tüpü işi yapmaktadır, firmamızın lokomotif olarak yaptığı iş solunum işidir. Oksijen cihazları ve oksijen tüpü işi yapan firmamız sizlere en iyi hizmeti verebilmek için gerek arge çalışmaları gerek saha çalışması yaparak değerli İstanbul halkına nasıl daha iyi hizmet verebiliriz araştırmaktadır.

  Dikkat; Sadece oksijen tüpü satışı yapıyoruz, oksijen tüpü dolumu ve oksijen tüpü kiralama yapmıyoruz.

                                                                                          Medikal Oksijen Tüpü Hizmetleri

Oksijen Tüpü

Oksijen Tüpüne Regülatörün Bağlanması Ve Tüpe Boru Takılması

Oksijen tüpleri basınçlı oksijen ile doludur ve sağlık problemleri yaşayan insanlara nefes almasına yardımcı olabilir. Tipik olarak, bu silindirik tüpler taşımak için yeterince küçüktür ve sağlık sorunu olan kişi tarafından çalıştırılabilir. Regülatörü tüpler düzgün bir şekilde bağladığınızda, oksijenin regülatör üzerinden vücudunuza girebilmesini sağlayan boru ekleyebilirsiniz.

İlk Aşama Da Regülatörü Ve Boruyu Takın

Deponuzdaki üstteki vana üzerindeki plastik kaplamayı kaydırın. Oksijen deponuzun üst memesinden bir plastik kılıf olabilir. Regülatörü tanka bağlamadan önce, regülatörü çıkarmalısınız. Genellikle, parçayı kolayca sallayabilir veya püskürtme uçlarından soymak zorunda kalabilirsiniz.

Regülatörü depodaki üst vana ile hizalayın. Regülatör oksijen basıncını okuyan bir gösterge ile silindirik bir bileşen gibi görünecektir. Regülatörün içinde, tankınızdaki üst meme ile hizalanacak olan iki iğne vardır. Regülatörü tankın üst vanasına yerleştirin ve pimleri regülatördeki deliklere uyacak şekilde hizalayın. Regülatörü meme çevresinde sıkıştırın. Vana etrafında sıkmak için kolu saat yönünde çevirin. Kolu bükerken, oksijen deposunun etrafında sıktığını hissetmeye başlamalısınız. Düzenleyici sıkılaşana ve kol artık dönmeyinceye kadar bükmeyi sürdürün.

Regülatörü ve Boruyu Takarken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Boruyu regülatörün altındaki memeye takın. Regülatörünüzün altındaki küçük memeyi bulun. Bu nozül, havanın nereye gittiğini ve ona plastik boru takmak zorunda kalacağınız noktadır. Boruyu meme ile hizalayın ve hortumun regülatör püskürtücüsü etrafında rahat bir şekilde oturması için sıkıca bastırın.

Üst valfı bir tur döndürerek sökün. Gaz deposu üstündeki üst vananın üzerine sığabilecek oksijen tankınızla birlikte bir alet gelmiş olmalıdır. Anahtarı vana üzerine yerleştirin ve depodan düzenleyiciye hava akışını açmak için saat yönünün tersine çevirin.  Göstergedeki iğnenin yukarı çıkmasını izle. Tankın üstündeki valfı gevşetirken, iğnenin hareket ettiklerini ve tankınızdan hava geldiğini belirtmelisiniz. Regülatöre bağladığınız borudan gelen oksijen duyar ve hissedersiniz. Kullanmadığınız zamanlarda depoyu kapatın. Hava akışını kapatmak için valfi deponuzun üstünde saat yönünde çevirin. Bu, depo kullanılmadığında oksijeni harcamanızı önler. Ne sıklıkta kullanmanız gerektiğini ve ne zaman kapatmanız gerektiğini belirlemek için doktorunuza danışın.

Oksijen Tüpü

Uyurken Oksijen Kullanımı

Herkes uyurken farklı nefes alır. Uyurken vücudunuz yavaşlar, solunumunuz daha sığ olur ve her nefeste daha az hava alır. Bu, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) veya diğer akciğer rahatsızlıkları olan insanlar için tehlikeli olabilir. Nefes alma problemi yaşayan birçok insan, nefes darlığından kaçınmak için uyurken kendilerini yastıklarla destekler, ancak kendinize yastıklarla destek vermek bu soruna yardımcı olmaz.

Doktorunuzun, uyurken oksijen tedavisine ihtiyacınız olup olmadığını söylemesi kolaydır. Uyanıkken kan oksijen seviyeniz % 94’ün üstündeyse gün içinde oksijen tedavisine ihtiyacınız olmayabilir. Gün boyunca kan oksijen seviyeniz % 94’un altındaysa, gün boyunca bir süre oksijen tedavisine ihtiyacınız olabilir ve ayrıca uyurken bütün gece oksijen tedavisine ihtiyacınız olabilir. Kan oksijen seviyenizin gece boyunca normal bölgenin altına düştüğünden şüphelenirse, okumak için gece boyunca izlemenizi sağlayabilirler.

Geceleri Yeterli Oksijen Almayacağınızı Nasıl Anlarsınız?

Uyku halindeyken yeterli oksijen almayacağınızı görmek için dikkat etmeniz gereken birkaç işaret vardır. Bu işaretlerden herhangi birini kendi başlarına ya da birlikte yaşıyorsanız, onları görmezden gelme. Herhangi bir süre uyurken yeterince oksijen almaman tehlikelidir. Geceleri, her gece ihtiyaç duyduğunuz sekiz saat ya da öylesine çok uyku çekiyorsunuz (kişiye göre birkaç saat verin ya da alsın), ancak yine de sabahları ya da gün boyunca yorgun hissedin. Kan dolaşımınızda oksijen eksikliği kalbinize ve beyninize baskı yapar ve vücudunuzun geri kalan kısmı oksijen eksikliğini telafi etmek için daha fazla çalışmak zorundadır.Gün boyunca daha fazla yorgun hissetmemeniz dışında, açıkça düşünemediğinizi fark edeceksiniz. Basit görevler, beyni yeterli oksijen almayan birine son derece zor ve karmaşık görünebilir. Ayrıca düzenli baş ağrısı yaşayabilir ve herhangi bir küçük nedenden ötürü çok sinir bozucu ve huysuzlaşabilirsiniz. Ayrıca, hafıza kaybı ve Alzheimer’in başlangıcı için yanıltılmış olabilecek konsantre olma yeteneği yaşayacaksınız.

Uyku Apnesi Mi?

Uyku apnesi farklıdır, çünkü uyku esnasında boğaz kaslarının kapanması (Obstrüktif Uyku Apnesi) veya akciğerlerinizin periyodik olarak nefes almayan (Merkezi Uyku Apnesi) daha seyrek bir durumundan kaynaklanmaktadır. KOAH’a bağlı olarak kandaki oksijenin eksikliği, akciğerlerde düzgün işleyen hava torbalarının bulunmamasıdır. Uyurken, alveol olarak bilinen bazı hava torbaları kapanır ve kan dolaşımına yeterince oksijen emmek daha da zorlaşır. Bu sırada oksijen tedavisi kullanıldığında gece gerekli olur.

Yüksek Akışlı Hastalar İçin Oksijen İle Seyahat İpuçları

Bir sonraki tatilinizi planlamak, diğer birçok oksijen hastası gibiyseniz ve dinlenme saatinde 4 litre (LPM) ve daha sıkı etkinlikler sırasında 6 LPM’ye kadar yüksek bir akış hızı gerektiriyorsa, biraz fazla görünebilir. Seyahat ederken, sürekli akışlı bir portatif oksijen konsantratörünüz olması gerekir. Merak edebileceğiniz seçenekleriniz neler? Burada, yüksek akışlı bir oksijen hastası iseniz, seyahat etmeyi planlarken göz önüne almanız gereken birkaç husus vardır. Darbeli Akıştan Kaçının

Taşınabilir Oksijen Yoğunlaştırıcılar

Darbeli taşınabilir portatif oksijen konsantratörleri bolus dozu ile oksijen verir, bu nedenle sürekli bir oksijen akışı sağlamaz. Sürekli akışa ihtiyaç duymanız, ancak darbe akışlı bir konsantratör kullanmanız durumunda yoğunlaştırıcıların kapasitesini soluya alma şansınız var demektir. Bu, darbe akış konsantratörünün üretebileceğinden bir dakika daha fazla nefes aldığınızda yapılır, böylece zayıf veya sıfır doz üretir. Nabız taşınabilir bir portatif oksijen konsantratörüne baktığınızda, nabızdaki 5’lik bir ayarın dakikada 5 litreye eşit olmadığına dikkat edin. Bir darbe doz konsantratörü oksijen çıktısını mililitrede ölçer ve dakikada litreler ölçülmez.

  • Üst Sürekli Akışlı Taşınabilir Oksijen Konsantratörleri
  • SeQual eQuinox (Sürekli ve Darbe Akışı)
  • DeVilbiss iGo (Sürekli ve Darbe Akışı)
  • Respironics SimplyGo (Sürekli ve Nabız Akışı)

Oksijen Tüpleri

Oksijen Reçetenizi Takip Edin

Sürekli akışlı taşınabilir oksijen yoğunlaştırıcı için alışveriş yaparken büyüklüğünüz, ağırlığınızın ve boyutlarının sizin için büyük bir satış noktası olabileceğini düşünüyoruz, ancak bu ana odak noktası ve öncelik, oksijen reçetenizi temel alarak sağlığınız için en uygun makineyi seçmektir. Özellikle seyahat ederken, taşınabilir oksijen konsantratörünüzün bir alevlenme veya nefes darlığı artışı için yeterli oksijen rezervine sahip olduğundan emin olmalısınız. Seyahat planlarınız hakkında doktorunuzla konuşun ve hangi yoğunlaştırıcının önerdiğini sorun. Hızlı seyahat için SeQual eQuinox portatif oksijen konsantratörü, hafif ve hastaların 2 batarya seçeneğine sahip olması anlamında tamamen özelleştirilebilir. 12 hücre, daha az ağırlık isteyen oksijen hastası için, 24 hücreli pil, oksijenli hasta için, uzun pil ömrü karşılığında biraz ek ağırlık ekleyerek tamamdır.

Satın Almadan Önce Kiralayın

Taşınabilir bir oksijen konsantratörü satın almak, özellikle sabit bir gelirde yaşıyorsanız büyük bir taahhüt ve satın alma işlemidir. Bu nedenle bu tür hastalara taşınabilir oksijen konsantratörünü kiralama şartlarını araştırmaları gerekir. Denemek ve sizin için doğru konsantratör olup olmadığını anlamak için seyahatiniz boyunca üniteyi kiralayabilirsiniz. Birimi satın almak istediğinize karar verdiğiniz zaman en azından denemiş olduğunuz için iyi sonuç alamama riskiinizi ortadan kaldırmış olursunuz.

11 Kasım 2017
11.238 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.