Oksijen Tüpü Kiralama

Oksijen Tüpü Kiralama, Firmamızda oksijen tüpü kiralama ve satışı yapmaktadır. Hızlı servis ve bilgi birikimimiz ile oksijen tüpü satışı, kiralaması ve dolumu yapmaktayız.

                                                           

Dikkat; Sadece oksijen tüpü satışı yapıyoruz. Oksijen tüpü kiralama yapmıyoruz.

Nefes Darlığı Çeken Hastalar İçin Oksijen Tüpünün Önemi Nedir?

Nefes darlığı, genellikle altmış beş yaş ve üstü yaş grubunda görülmeye başlayan ve yaş ilerledikçe kendini daha fazla gösteren bir hastalık çeşididir. Son derece rahatsızlık veren ve kişilere hem yorgunluk hem de darlık gösteren bu hastalıktan kurtulmak için elbette uzman hekimler tarafından uygulanan pek çok tedavi yöntemi mevcuttur. Aynı şekilde pek çok ilaç çeşidi de kullanılan nefes darlığı hastaları için en uygun tedavi yöntemi düzenli olarak oksijen tüpü kullanmaktır. Son derece önem taşıyan ve oksijeni en net şekilde veren oksijen tüplerini kullanan nefes darlığı hastaları, akciğerlerinde bir rahatlama ve solunum yollarında bir ferahlama hissine erişebiliyorlar.

Oksijen Tüpü

Nefes Darlığından Kurtulmanın Yolu Oksijen Tüpünün Avantajlarından Geçer

Nefes darlığı özellikle de merdiven çıkıldığında, koşma ve yürüme gibi eylemleri çok daha hızlı gerçekleştirdiğinde ya da normal bir anda otururken dahi gelebilen ve artış gösterebilen bir rahatsızlıktır. Bu nedenle gerek tedaviye başlamadan önce gerekse tüm tedavi süreci boyunca nefes darlığı çeken hastalar mutlaka yorulmaktan kaçınmalı, merdiven çıkmaktan kaçınmalı ve hızlı hareket etmekten de elbette kaçınmalıdır. Aksi takdirde son derece rahatsız edici bir durum meydana geliyor ve ciğerlerde solunum yetmezliğine kadar artış göstererek olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Burada devreye giren oksijen tüpü ise son derece faydalı olmakla beraber hastaların rahat nefes almasını ve düzenli olarak solunum yollarının açılmasını sağlıyor.

Oksijen Tüpü Temin Etmek Faydalıdır

Nefes darlığı çeken hastalar için tıpkı astım hastaları gibi cepte taşınabilen nefes açıcı spreyleri mevcut olabilir. Ancak son derece ileri seviyeye gelmiş olan ve artık bir oksijen tüpüne ihtiyaç duyan nefes darlığı hastaları için oksijen tüpü temin etmek lazımdır. Hastanelerde kullanılabilen ve düzenli olarak gidilebilen bu tüpler evlerde de kullanım için uygundur. Evlere alındığı takdirde, hasta için çok daha uygun ve çok daha rahat bir ortam olacaktır. Hastanın yanı başında ya da kolaylıkla ulaşabileceği bir yerde bulunan oksijen tüpü sayesinde ihtiyaç duyduğu her an solunumu açabilir.

Medikal Oksijen Tüpü

Kanser Tedavisinde Oksijenin Oynadığı Önemli Rol

Kanser hakkında hatırlanması gereken en önemli şeylerden biri, bir kemoterapi hastalığı değildir. Kanser genetik mutasyonlarla bağlantılı bir metabolik bozukluktur ve onunla savaşımda ilk adım metabolik seviyededir. Kanserin gelişimi ve tedavisinde oksijenin nasıl bir rol oynadığını bilmek gerekiyor. Her kanserin tetiği vardır: enfeksiyonlar, kimyasal toksinler veya ağır metal toksinleri başlıca kanserlerden birkaçıdır. Erken değişimler, sonuçta mutasyona neden olan, genetik değişiklikleri, büyümeyi ve kanser ömrü boyunca yayılmayı sağlayan metabolik değişimler yoluyla görülür. Oksijen metabolizmasındaki değişikliklerin, zor kanserlerin ilk metabolik belirtilerinden bazılarıdır.

Oksijenin Hücre Metabolizması Ve Kanser Büyümesinde Önemli Rolü

Kanser anlamak çok zor bir hastalıktır ve birçok yanılgı vardır. Fakat kansere karşı şiddetli savaşı anlama, tedavi etme ve nihayetinde kazanan en önemli anahtarlardan biri oksijenden başka bir şey değildir. Periyodik masada sekizinci olarak, oksijen hücrelerin solunmasından sorumludur ve enerji sağlamada önemli bir rol oynamaktadır. Bununla birlikte, kanserli mutasyona uğramış hücreler anaerobik veya oksijen eksik ortamlarda başarılı olurlar.

Büyürken, kanser hücreleri daha düşük oksijen düzeylerine sahip olduklarında bir değişiklik gösterirler. Bu, hücrenin mitokondrindeki işlevsel bozukluklardan (hücre solunumunda önemli bir rol oynayan hücresel “fabrikalar” olarak bilinir) kaynaklanabilir. Bu sorunlar kontrol edilmiyorsa, daha da komplikasyonlara ve apoptozda arızalara neden olur (programlanmış hücre ölümü). Biyoloji sınıfından hatırlayabiliyorsanız, mitokondrinin iki ana işlevi vardır: enerji yaratma ve hücrelerin kontrolsüz bölünmesini polislik etme.

Oksijen Terapisi Genel Kanser Tedavisini Arttırır

Erken evre kanserlerinin, daha sonraki dirençli daha sonraki evre kanserlerinde bulunan savunma mekanizmalarıyla aynı olduğu görülmemektedir. Bu, neden ileri evre kanserlerde kemoterapi ve radyasyon terapisinin çalışmayabileceğini açıklıyor. Yanıt, ROS düzeylerini arttırmayı, dolayısıyla terapinin kanser hücrelerini bir daha öldürebilmesini gerektirebilir – bu oksidatif tıbbın terapötik amacıdır, yüksek doz antioksidan verir ve onu yok etmek yerine ROS yaratır. Bu nedenle, dozlama ve doğum, entegre tedavilerin tüm etki mekanizmasını değiştirir.

Bu ROS formunda oksijen aslında kemoterapi ve radyasyonun çalışmasına izin veren şeydir. Birkaç çeşit DNA hasarı ROS ile ilişkili oksidasyona bağlıdır. Etkili kanser tedavisinin amacı yalnızca kanser hücrelerini öldürmekle kalmaz aynı zamanda genetiklerini de öldürmektir. Çoğu durumda, oksidatif terapi doğru test edilmiş kemoterapiyle birleştirildiğinde hastalar için genel tedaviyi artırabilirsiniz.

Oksijen Tüpü

11 Kasım 2017
12.237 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.