Oksijen Tüpü Dolumu

Oksijen Tüpü Dolumu; Oksijen sektöründe kurumsal olan My ticaret oksijen tüpü dolumu 7-24 aralıksız olarak yapmaktadır. Oksijen tüp çeşitleri satışını yapmaktayız. İstanbul’da sadece oksijen tüpü satışı yapan firmamız hızlı ve güvenilir çalışma sistemi ile müşterilerini memnun etmeyi başarmıştır ve memnun etmeye devam edecektir. Medikal oksijen tüpü satışı.

                                                          Dikkat;  Sadece oksijen tüpü satışı yapıyoruz. Oksijen tüpü dolumu yapmıyoruz.

Hastanelerde Oksijen Tüpü Ve Bağlantılı Olduğu Hastalıklar

Son yıllarda oksijen tüpüne bağlı olan tedaviler oldukça büyük bir ivme kazanmış durumda. Bu tedavilerin bağlantılı olduğu hastalıklara göz attığımızda solunum yolu rahatsızlıklarının ilk sırayı aldıklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü ülkemizde her geçen gün artan sigara içme oranına paralel olarak ilerleyen hava kirliliği sorunu da solunum yolları rahatsızlıklarını tetikleyen ve daha da ileriye taşıyan sorunlar arasında yer alıyor. Hastanelerin başta acil servisleri olmak üzere solunum yolu rahatsızlıklarının incelendiği bölümler olan kulak burun boğaz gibi servislerinde olmazsa olmazları arasında oksijen tüpü yerini almış durumda.

Oksijen Tüpünün Yangın Kullanıldığı Servisler

Oksijen oranın %21 ile atmosferimizi oluşturan temel gazlar arasında yer alıyor. Kan ve beynimiz düşünüldüğünde büyük bir önem taşıyan oksijensiz yaşamamız olanaksız. Fakat %21 oranında olan oksijen oranı dahi solunum yolu rahatsızlıkları olanlar için yetersiz bir oran. Bu tip hastalıklar ile mücadele edenlerin mutlaka takviye olarak oksijen almaları gerekiyor. %25 ila %33 oranında oksijen desteği sunan oksijen tüpleri bu nedenle insan yaşamı için günümüzde takviye destekler arasında yer alıyor.

Oksijensiz kalmak insan sağlığı için önemli riskler taşıyor ve sonu ölümle bitiyor. Söz konusu tehlikeler arasında kalp krizi ilk sırayı alırken bitkisel hayata geçiş koma ve ölüm durumu ortaya çıkabiliyor.

Oksijen Tüp modelleri

Oksijen Tüpüne İhtiyaç Duyan Yaş Grubu

Oksijen tüpüne ihtiyaç duyan yaş grubu gibi bir genelleme yapmak mümkün değil. Zira solunum yolu hastalıklarını her yaştan hastalar yaşayabiliyor. Fakat son dönemde yaşlıların doğal yollardan oksijensiz kaldığı yani atmosferde yer alan oksijenin bu yaş grubu için yetersiz olduğu tespit edilmiş istatistiki bilgiler arasında yer alıyor.

Oksijen tüpü saklama koşullarına baktığımızda 50 dereceden daha sıcak olan bölgelerde saklanmaması büyük önem taşıyor. Ayrıca oksijen tüpü etrafında yanıcı parlayıcı ürünlerin bulunmaması da büyük önem taşıyor. Ayrıca oksijen tüpü etrafında elektrikli ısıtıcılar battaniye, elektrikli soba vb ısı üreten araçların bulunmaması hayati önem taşıyor. Ayrıca 24 saat tüpe ihtiyaç duyanlar için alarm ile önlem almak bitiş anını hesaplamak öneriliyor.

Hastanede Kaldıktan Sonra Evde Oksijen Tedavisi

Pnömoni veya kalp yetmezliği gibi bazı ciddi hastalıklar dışında KOAH ya da başka bir akciğer hastalığından kaynaklanan bir rahatsızlık sonrasında nefes almak zor olabilir. Hastaneden çıktıktan sonra hala fazladan oksijene ihtiyacınız olabilir ve ek oksijen tedavisi için bir reçete ile eve gidebilirsiniz. Ek oksijen tedavisi, ekstra oksijen vermek için bir tank veya bir makine kullanır. Bu oksijenin ciğerlerinize, kalbinize ve vücudunuzun diğer bölümlerine ulaşmasına yardımcı olur. Ekstra oksijen sizi daha güçlü ve daha uyanık hale getirebilir. Oksijen seviyesinin düşük olduğu KOAH’lı (şiddetli kronik obstrüktif akciğer hastalığı) insanlarda ölümün önlenmesine yardımcı olabilir.

Fakat insanlar genellikle oksijen tedavisinde çok uzun süre kalırlar. Eğer oksijen terapisine başlıyorsanız, durup bırakamayacağınızı doktorunuza danışmalısınız. Ve doktorunuzun önerdiği gibi bir takip testi yapın. İşte neden: Uzun süreli evde oksijen kullanan birçok kişinin buna ihtiyacı yoktur.

Ciddi bir hastalıktan sonra, oksijen tedavisi daha iyi olmanıza yardımcı olabilir, ancak iyileştikten sonra artık oksijene ihtiyacınız olmayabilir. İki ortak test, ekstra oksijene ihtiyacınız varsa gösterebilir: parmağınıza tutan bir nabız oksimetresi veya bilekte bir arterden alınan bir kan gazı testi.

Testler, bazı kişilerin sadece birkaç hafta içinde iyileştiklerini ve iki ila üç ayda yarıya kadar iyileştiğini gösteriyor. Bu hastalar için, devam eden oksijen tedavisi yararlı değildir. Eğer durursa, test edilmeksizin evde oksijen tedavisi gören hastalar kadar etkili olurlar. Test, bazı insanların birkaç hafta içinde iyileştiklerini ve yarısının iki ila üç ayda düzeldiğini gösterir. Bu hastalar için, devam eden oksijen tedavisi yararlı değildir. Eğer durursa, test edilmeden evdeki oksijen tedavisine devam eden hastalar kadar başarılı olurlar.

Evde Oksijen Tedavisi Riski Nedir?

Oksijen, özellikle şömine, ocak veya sigara yakınında bir yangın tehlikesi oluşturmaktadır.

  • Oksijen tüpü açma ve düşmeye neden olabilir.
  • Burun tüpleri tahrişe ve burun kanamalarına neden olabilir.
  • Oksijen deposuna bağlı olmak rahatsız edici olabilir. Bazı insanlar utanç verici buluyor. Çoğu zaman, insanlar daha az sosyal ve aktiftir.
  • Evdeki oksijen tedavisi maliyetlidir

Evde oksijen kullanımı son on yılda neredeyse iki katına çıktı. Hastaların yaklaşık yarısı iki ila üç ay sonra bir takip testi almaz. Dolayısıyla tedaviyi sürdürmeli mi yoksa durdurmalı mıdır bilmiyorlar.

Evde Oksijene İhtiyacınız Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Oksijen Tüpleri

Normal kan oksijen seviyeleri yüzde 88’in üzerindedir. Ev oksijen tedavisi, seviyeniz yüzde 88’in altına düştüğünde yararlıdır. Bazı insanlar yalnızca belirli zamanlarda ekstra oksijene ihtiyaç duyar. Örneğin, doktorunuz size egzersiz yaparken veya uyurken oksijen tedavisini kullanmanızı söyleyebilir veya kan oksijen seviyesi yüzde 88’in altına düşerse.

Evde oksijen açmaya başladıysanız, asla kendi başınıza azaltmamalı veya durdurmamalısınız. Oksijen terapisinin değişmesi gerektiğini düşünüyorsanız doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

11 Kasım 2017
26.856 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.