Oksijen Makinası, Hikoneb

Oksijen Makinesi Hikoneb; Yerli ürün olup performansı oldukça iyidir, oksijen saflık oranında kendini ispatlamış olan oxy breath hikoneb, uygun koşullar ve fiyat avantajı ile firmamızdan satın alabilirsiniz. Oksijen makinası isteyenlerin sitemizde bilgi edinip bizleri arayabilirler. Kalite ve Güven bir arada sunuyoruz.

ŞOK FİYAT; Bizi arayınız.

Teknik Bilgi;

Oxy Breath Makinası Mini serisini ( Yerli ) gururla sunar.

Oxybreath mini serisi oksijen hastalarına güvenilir ve konforlu tedaviyi bir arada sunuyor.

Oxybreath Mini serisinde öncelik tedarikçi ve hastaların ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilmektir. Oxybreath Mini serisi sayesinde tedarikçilerin nakliye maliyetlerinin azaltılması, hastaların kullanımı daha kolay ve yüksek enerji tasarruflu bir konsantratöre sahip olmaları amaçlanmıştır.

Mini serisi 3 ve 5 litrelik cihazlarıyla oksijen hastalarına seçme şansı sunuyor;

Mini 3; 3lt/dk ve altında akıma ihtiyaç duyan hastaları, 5 litrelik cihaz maliyetinden kurtarırken,

Mini 5 ise 3lt/dk üstünde tedavi ihtiyacı olan hastalara, küçük ve enerji verimliliği yüksek bir platformda hizmet verebilmesi için üretilmiştir.
OxyBreath Mini Serisi Oksijen Cihazı ev tipi konsantratör kullanımına uygundur.

Başlıca Özellikler

• Düşük konsantrasyon durumunda uyarı veren oksijen monitörü
• Alev durdurma sistemi (yangın emniyet valfli oksijen çıkışı ve nemlendirici kabı)
• Ultra küçük hacim&düşük ağırlık ile azalan kargo maliyeti(27 desi)
• Klasik oksijen konsantratörlerine göre yüksek enerji tasarrufu sağlayan verimli çalışma sistemi
• Estetik dizayn
• Düşük elektrik tüketimi ve az ısı üretimi
• Düşük akım hastaları için 3 litrelik cihaz: Gereksiz güç tüketiminden ve 5 litrelik cihaz ağırlığından kurtarır.
• Sessiz çalışma
Yerli üretim
• 2 yıl boyunca garantili, 5 yıla kadar garanti süresi uzatma opsiyonu

Teknik Özellikler

Çalışma Voltaj: 220-240V / AC
Frekans: 50 Hz.
Elektrik Tüketimi: Mini 3 / 165 W
Mini 5 / 265 W
Oksijen Akışı: Mini 3 / 0,5-3 litre/dakika
Mini 5 / 0,5-5 litre/dakika
Oksijen Saflığı: 1-5 L 93 ± 3%
Oksijen Monitörü: Yüksek Oksijen %O2 > %82
Düşük Oksijen %O2 < %82
Teknik Servis Gereksinimi < %70
Çalışma Sıcaklığı: 5-40 °C
Brüt Ağırlık: Mini 3 / 14,4 kg
Mini 5 / 17,5 Kg.
Net Ağırlık: Mini 3 / 12 Kg.
Mini 5 / 15,1 Kg.
Tip: B
Sınıf: II

Tıbbi Oksijen Diğer Oksijen Kaynaklarından Farklı Mı?

Ortam havası birçok gazdan oluşur, ancak karışımın sadece% 19’u oksijendir. Çoğu uygulama % 19’dan daha yüksek bir yüzdeye ihtiyaç duyar. Konsantre Oksijen bu ihtiyacı karşılar. Konsantre Oksijen, en az% 90 oranında saf olan ve -100 ° C’lik çiğlenme noktasına kadar nem uzaklaştırılan oksijen anlamına gelir. Bir oksijen konsantratöründen üretilebilir veya basınçlı bir tüpte teslim edilebilir.

Konsantre Oksijen Üretmek İçin Kullanılan Yöntemler

Basınç Swing Adsorpsiyonu (Psa)

Bu sistem, havanın bir moleküler eleğe basınçla beslendiği ısı az kurutucu kurutucuya benzer bir prensiple çalışır. Seçilen ortam basınca maruz kalacak ve nitrojen, nem, hidrokarbonlar ve CO2 emilecek ve oksijen içeri girilecek. Basınç azaltıldığında, buhar, azot ve diğer gazlar dağılmış ve temizlenmiş gazla giderilmiştir. Ürün gazı yaklaşık% 90-95 O2 ve her biri birkaç% her biri azot ve argon içerir. (Çoğu küçük oksijen konsantratörleri PSA yöntemini kullanır.)

Konsantre Oksijen Grafiği

Tüm konsantre oksijen gerçekten aynı ve yağsız kompresörler / sıvılaştırıcılardan üretilmesi gerekiyor, çünkü herhangi bir yağ (her ne olursa olsun doğanın)% 100 oksijen içinde oldukça yanıcıdır. Dört farklı oksijen derecesi arasındaki fark (Havacılık, Tıbbi, Kaynak ve Araştırma) oksijen kalitesinde değil, tankların saklama zinciridir.

İşte Sorun: Eğer bir oksijen tüpü kullanılıyorsa ancak döndürülmüş veya takas edilmiş bir tüp ise tüpün kirleticilerin tüpe girmesine izin vermek için açık bırakılıp bırakılmadığını bilemezsiniz. Bu tüpü tıbbi uygulamalar için kullanmak, yabancı maddeler tüpü atılabileceği için iyi olmayacaktır.

Bir Çözüm: Yeni bir oksijen tüpü satın alın, bir şekilde etiketleyin ve dolduğunda / doldurulduğunda, kişisel tüpünüzü geri isteyin. Daha sonra bir tutanak zinciri kuracaksınız. Kirliliği olmayan temiz bir tüple başladıysanız oksijen tıbbi sınıf olarak kabul edilebilir. Oksijen reçeteli bir ilaç olarak kabul edildiğinden, hastaların korunması için Sağlık Bakanlığı şartlarını sağlaması gerekmektedir. Dolum / doldurma şirketleri Tıbbi tüpleri Sağlık Bakanlığı^na bildirmeleri gerekmektedir. Doğru ön dolum kontrolleri, etiketleme ve testler de gereklidir.

Bir oksijen konsantratörü kullanıyorsanız ve bu makine, hava kompresörü hava filtresi değiştirilmesi ve oksijen çıkış saflığını bir oksijen sayacı ile periyodik olarak kontrol etme gibi uygun şekilde denetlenip muhafaza edilirse, bu makine şişelenmiş oksijen ile aynı derecede oksijen üretecektir.

Oksijen Makinesi

Bronşit Hastaları İçin Oksijen Tüpü Kullanımının Önemi Nedir?

Bronşit hastalığı, her yaş grubunda görülebilen ve ciğerde çıkan bir olumsuzluk sonucunda meydana gelen bir hastalık çeşididir. Son derece rahatsızlık verici olan ve her zaman rahat bir nefes almayı zorlaştıran bronşit hastalığının çok küçük yaşlarda ve çok büyük yaşlarda da görülmesi mümkündür. Bu nedenle bronşit hastalığına yakalanmamak için soğuktan iyi korunmak, soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak durmak, ayakları ve mide, karın ve bel bölgelerini sıcak tutmak gerçek anlamda önemlidir. Çok fazla soğuk ortamda bulunmamak ve her zaman sırt bölgelerini de sıcak tutmak bronşite karşı etkili yöntemlerden birisidir. Ancak yine de fark edilmeyen dikkatsizlikler sonucunda bronşit gelebilir, ilerleme kaydedebilir ve sonuç olarak oksijen tüpü kullanımına maruz kalınabilir.

Bronşit Hastaları Oksijen Tüpünü Nasıl Kullanmalıdır?

Bronşit hastalığı, akciğerleri derinden etkileyen ve tamamen rahat nefes alıp vermekle alakalı olan bir hastalıktır. Ciğerlerin rahat nefes alabilmesi için solunum yollarının açık olması ve nefesin takılmadan ve tıkanıklığa uğramadan ciğerlere iletilmesi gerekir. Bronşit hastalarının seviyesi çok ileri aşamaya geldiyse ve artık ilaçlar da etki etmiyorsa, oksijen tüpü kullanımına başlanması gerekiyor. Oksijen tüpü tamamen ciğerleri açmak, solunum yollarının açmak ve nefesin rahat bir şekilde akarak ciğerlere ulaşmasını sağlamak amaçlı üretilir. Boyutu taşınacak kadar olan oksijen tüpü hastanelerde kullanıldığı gibi ev ortamlarında da rahatlıkla kullanılıyor.

Oksijen Makinaları

Oksijen Tüpünün Özellikleri Nelerdir ve Bronşite İyi Gelir Mi?

Oksijen tüpü oksijen ile dolu olan ve ucunda bir hortum yardımıyla hastaya ulaşan bir malzemedir. Büyük ve uzun süreli tedaviler için kullanılan oksijen tüpleri, evlerde de bronşit hastaları için rahatlıkla kullanılabilir. Bronşit hastaları nefes alıp verirken zorluk çektikleri için ve bazen tıkanıklıklarla karşılaştıkları için çok acil durumlarda nefes almaya ihtiyaç duyarlar. Nefes alamadıkları takdirde, ciğerlerde biriken hava onlara son derece rahatsızlık verir ve farklı sonuçlar doğurabilir. Oksijen tüpü ucunda nefes almaya yarayan bir materyali olan ve ağza dayanan kısma sahiptir. Oksijen tüpünü açan hastalar buradan nefesi çekebilirler.

19 Kasım 2017
10.973 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM

 1. fuat karaslan dedi ki:

  Koah hastasıyım ve bende my ticaretten bu cihazı aldım. Çevremde oksijen konsantratorleri ile ilgili birçok şikayet duydum ama nazar değmesin, sorunsuz bir şekilde aylardır çalışıyor. Satış sonrası verdikleri destek içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

  1. admin dedi ki:

   Fuat bey memnun kalmanız My ticaret ailesinide sevindirdi. Bakımlarını yaptığınız ve filtrelerini temizlediğiniz sürece uzun yıllar kullanacağınız bir makinedir. Geçmiş olsun iyi günler.

 2. Sedat dedi ki:

  Bronşit hastasıyım ve doktor tavsiyesiyle oksijen cihazı aldım. Sağolsun My Ticaret bu konuda çok yardımcı oldu çok kahrımızı çekti. Hepinize tekrardan teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için.

  1. admin dedi ki:

   Sn. Sedat bey geçmiş olsun dileklerimiz ile. Tabi ki görevimiz efendim sizlere yardımcı olmak. Ne zaman bir sıkıntı olur ise bizleri arayabilirsiniz. 7/24 kesintisiz hizmet sunmaktayız. İyi günler.

 3. kemal aksen dedi ki:

  Bu ürünü bana doktorum tavsiye etmişti. Piyasa da çok Çin malı var. Elbette Çin malı olanlar arasında iyi olanlarda vardır ama bu oksijen konsantratörü hem yerli hem uygun fiyatlı hem de maksimum fayda sağlıyor. Ben yaklaşık 9 aydır kullanıyorum saat gibi çalışıyor.

  1. admin dedi ki:

   Aynen belirttiğiniz gibi, oldukça kullanışlı ve sağlam bir modeldir Yerli ürünümüz. Kemal bey beğenmenize sevindik. İyi günlerde kullanın.

 4. veysel gül dedi ki:

  oksijen konsantratörü almam gerekiyor ama çok kararsız kaldım. bir çok kişi Amerikan malı olsun diyor ama yerli malı övenlerde var. cep telefonu değil ki özelliklerinden anlayalım. yardımcı olabilir misiniz

  1. admin dedi ki:

   Veysel bey Yerli marka ürünümüzde oldukça iyi bir üründür, Amerikan ile arasında farklar, ses seviyesi ve ağırlık oranıdır. Tereddüt etmeyin her iki ürünümüzde sürekli sattığımız ve kiraladığımız ürünler bir sıkıntı olmuyor, iyi günler.

   • Oxy Breath Makinası Mini serisini ( Yerli ) gururla sunar.
   • Oxybreath mini serisi oksijen hastalarına güvenilir ve konforlu tedaviyi bir arada sunuyor.
   • Oxybreath Mini serisinde öncelik tedarikçi ve hastaların ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilmektir. Oxybreath Mini serisi sayesinde tedarikçilerin nakliye maliyetlerinin azaltılması, hastaların kullanımı daha kolay ve yüksek enerji tasarruflu bir konsantratöre sahip olmaları amaçlanmıştır.
   • Mini serisi 3 ve 5 litrelik cihazlarıyla oksijen hastalarına seçme şansı sunuyor,
   • Mini 3; 3lt/dk ve altında akıma ihtiyaç duyan hastaları, 5 litrelik cihaz maliyetinden kurtarırken,
   • Mini 5 ise 3lt/dk üstünde tedavi ihtiyacı olan hastalara, küçük ve enerji verimliliği yüksek bir platformda hizmet verebilmesi için üretilmiştir.
   • OxyBreath Mini Serisi Oksijen Cihazı ev tipi konsantratör kullanımına uygundur.
 5. sinem dedi ki:

  Özellikleri güzel ama yerli malı olmasından dolayı tam olarak karar veremedim. İnternette okuduğum yorumlarda yerli ve çin malı cihazları önermiyorlar. Ne yapmam gerekiyor

  1. admin dedi ki:

   Yerli markası olan Hikoneb modelimiz oldukça kullanışlı ve ülkemizde uzun yıllarda kullanılan ürünümüzdür. Gönül rahatlığı ile alabileceğiniz üründür. Çin markasına gelince Çin markalarının kendi arasında çok fazla marka olup kalite kalite değişmekte. Çok iyi olanları da var çok kötü olanı da var, bunun yanı sıra orta düzeyde olanları da var ülkemizde.

 6. Yağmur dedi ki:

  Güzel ürün oldukça memnunuz. Şükür ihtiyacımızı karşılıyor. Alacak olan varsa bu markayı tavsiye ederim. Astım hastalığına çok iyi geldiğini söyleyebilirim

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar efendim, ürün alırken bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler, ayrıca değerli vaktinizi ayırıp buradan yorum yaptığınız için teşekkürler vede bizleri diğer insanlara tavsiye ettiğiniz için çok çok teşekkür ederiz. İyi akşamalar.

 7. süleyman dedi ki:

  Biz cihazı aldık belirli bir süre kullandık şuan çalışyor fakat dışarıya üflemiyor.filtresinin değişmesi mi gerekiyor.

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar

   Muhtemelen su haznesine su koydunuz ve su kabını tam oturtamadınız bu nedenle üfleme yapmıyor. eğer yapamassanız bizleri arayınız yardımcı olalım. İyi günler.

 8. Murat dedi ki:

  Cihaz çok gürültülü ve yeteri kadar iyi Çalışmadığını düşünüyorum. Babam için aldık ama beklediğimiz performans yok. 2lt de olsa 5lt de olsa oksijen seviyesi çok çıkamıyor babamda. Ama hastanede öyle değil. Yeri geliyor 98 de görüyoruz. (Yorumlara baktım hep danışıklı konuşma gibi. Eğer bu yorumum yayınlanmazsa kesin emin olacam)

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Murat bey

   1. sorunuz ” Cihaz çok gürültülü ve yeteri kadar iyi Çalışmadığını düşünüyorum ”

   Cevap: Türkiye de bulunan yerli marka ve Çin marka oksijen konsantratörleri hepsi gürültülüdür. Sessiz olanlar Amerikan markalarıdır, Amerikan olanlar arasında da en sessiz olanlar Airsep ve ever flo markalarıdır. Amerikan modellerin en büyük özelliği yani öne çıkan özelliği sessiz olması, Çin ve yerli marka ürünlerin fiyatları 2000 tl ile 3000 tl arası değişir. Ama Amerikan markaları 4000 ile 5000 tl arasında fiyatlarla satılır aralarında 2 kat fiyat farkı var. Umarım konuyu aydınlatmışızdır.

   2. sorunuz ” Babam için aldık ama beklediğimiz performans yok. 2lt de olsa 5lt de olsa oksijen seviyesi çok çıkamıyor ”

   Cevap; Muhtemelen su kabını yerine oturtamadınız, su kabına su ekleme yaptıysanız ve takarken dişlileri yerine oturtamadıysanız bu sorun olur, genelde müşterilerimizde bu sorun ile karşılaşıyoruz, bu durumun ise marka ile bir alakası yoktur. Diğer muhtemel sorun üst su kabının üst kısmı tırnaklı sistem olup o kısım zorlanmadan dolayı tırnaklar kırıldı ise düşmez ama hava kaçağı yapar. Bunlar haricinde sorun ise servise göndermeniz gerekir.

   3. sorunuz; Ama hastanede öyle değil. Yeri geliyor 98 de görüyoruz.

   Cevap; Hastanelerde oksijen tankı yada sıralı sistem 50 litrelik oksijen tüpleri bulunur, bunlar yüksek basınçlı sistemlerdir. Yani hastane oksijen üreten sistemler olmaz, direk oksijen gazını basınçlı olarak verirler.

   4. sorunuz; Yorumlara baktım hep danışıklı konuşma gibi. Eğer bu yorumum yayınlanmazsa kesin emin olacam

   Cevap; Umarız sizlere tatmin edici cevap yazmışızdır. Geçmiş olsun iyi günler.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
WhatsApp chat