Oksijen Makinası, Hikoneb

Oksijen Makinesi Hikoneb; Yerli ürün olup performansı oldukça iyidir, oksijen saflık oranında kendini ispatlamış olan oxy breath hikoneb, uygun koşullar ve fiyat avantajı ile firmamızdan satın alabilirsiniz. Oksijen makinası isteyenlerin sitemizde bilgi edinip bizleri arayabilirler. Kalite ve Güven bir arada sunuyoruz.

ŞOK FİYAT; Bizi arayınız.

Teknik Bilgi;

Oxy Breath Makinası Mini serisini ( Yerli ) gururla sunar.

Oxybreath mini serisi oksijen hastalarına güvenilir ve konforlu tedaviyi bir arada sunuyor.

Oxybreath Mini serisinde öncelik tedarikçi ve hastaların ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilmektir. Oxybreath Mini serisi sayesinde tedarikçilerin nakliye maliyetlerinin azaltılması, hastaların kullanımı daha kolay ve yüksek enerji tasarruflu bir konsantratöre sahip olmaları amaçlanmıştır.

Mini serisi 3 ve 5 litrelik cihazlarıyla oksijen hastalarına seçme şansı sunuyor;

Mini 3; 3lt/dk ve altında akıma ihtiyaç duyan hastaları, 5 litrelik cihaz maliyetinden kurtarırken,

Mini 5 ise 3lt/dk üstünde tedavi ihtiyacı olan hastalara, küçük ve enerji verimliliği yüksek bir platformda hizmet verebilmesi için üretilmiştir.
OxyBreath Mini Serisi Oksijen Cihazı ev tipi konsantratör kullanımına uygundur.

Başlıca Özellikler

• Düşük konsantrasyon durumunda uyarı veren oksijen monitörü
• Alev durdurma sistemi (yangın emniyet valfli oksijen çıkışı ve nemlendirici kabı)
• Ultra küçük hacim&düşük ağırlık ile azalan kargo maliyeti(27 desi)
• Klasik oksijen konsantratörlerine göre yüksek enerji tasarrufu sağlayan verimli çalışma sistemi
• Estetik dizayn
• Düşük elektrik tüketimi ve az ısı üretimi
• Düşük akım hastaları için 3 litrelik cihaz: Gereksiz güç tüketiminden ve 5 litrelik cihaz ağırlığından kurtarır.
• Sessiz çalışma
Yerli üretim
• 2 yıl boyunca garantili, 5 yıla kadar garanti süresi uzatma opsiyonu

Teknik Özellikler

Çalışma Voltaj: 220-240V / AC
Frekans: 50 Hz.
Elektrik Tüketimi: Mini 3 / 165 W
Mini 5 / 265 W
Oksijen Akışı: Mini 3 / 0,5-3 litre/dakika
Mini 5 / 0,5-5 litre/dakika
Oksijen Saflığı: 1-5 L 93 ± 3%
Oksijen Monitörü: Yüksek Oksijen %O2 > %82
Düşük Oksijen %O2 < %82
Teknik Servis Gereksinimi < %70
Çalışma Sıcaklığı: 5-40 °C
Brüt Ağırlık: Mini 3 / 14,4 kg
Mini 5 / 17,5 Kg.
Net Ağırlık: Mini 3 / 12 Kg.
Mini 5 / 15,1 Kg.
Tip: B
Sınıf: II

Tıbbi Oksijen Diğer Oksijen Kaynaklarından Farklı Mı?

Ortam havası birçok gazdan oluşur, ancak karışımın sadece% 19’u oksijendir. Çoğu uygulama % 19’dan daha yüksek bir yüzdeye ihtiyaç duyar. Konsantre Oksijen bu ihtiyacı karşılar. Konsantre Oksijen, en az% 90 oranında saf olan ve -100 ° C’lik çiğlenme noktasına kadar nem uzaklaştırılan oksijen anlamına gelir. Bir oksijen konsantratöründen üretilebilir veya basınçlı bir tüpte teslim edilebilir.

Konsantre Oksijen Üretmek İçin Kullanılan Yöntemler

Basınç Swing Adsorpsiyonu (Psa)

Bu sistem, havanın bir moleküler eleğe basınçla beslendiği ısı az kurutucu kurutucuya benzer bir prensiple çalışır. Seçilen ortam basınca maruz kalacak ve nitrojen, nem, hidrokarbonlar ve CO2 emilecek ve oksijen içeri girilecek. Basınç azaltıldığında, buhar, azot ve diğer gazlar dağılmış ve temizlenmiş gazla giderilmiştir. Ürün gazı yaklaşık% 90-95 O2 ve her biri birkaç% her biri azot ve argon içerir. (Çoğu küçük oksijen konsantratörleri PSA yöntemini kullanır.)

Konsantre Oksijen Grafiği

Tüm konsantre oksijen gerçekten aynı ve yağsız kompresörler / sıvılaştırıcılardan üretilmesi gerekiyor, çünkü herhangi bir yağ (her ne olursa olsun doğanın)% 100 oksijen içinde oldukça yanıcıdır. Dört farklı oksijen derecesi arasındaki fark (Havacılık, Tıbbi, Kaynak ve Araştırma) oksijen kalitesinde değil, tankların saklama zinciridir.

İşte Sorun: Eğer bir oksijen tüpü kullanılıyorsa ancak döndürülmüş veya takas edilmiş bir tüp ise tüpün kirleticilerin tüpe girmesine izin vermek için açık bırakılıp bırakılmadığını bilemezsiniz. Bu tüpü tıbbi uygulamalar için kullanmak, yabancı maddeler tüpü atılabileceği için iyi olmayacaktır.

Bir Çözüm: Yeni bir oksijen tüpü satın alın, bir şekilde etiketleyin ve dolduğunda / doldurulduğunda, kişisel tüpünüzü geri isteyin. Daha sonra bir tutanak zinciri kuracaksınız. Kirliliği olmayan temiz bir tüple başladıysanız oksijen tıbbi sınıf olarak kabul edilebilir. Oksijen reçeteli bir ilaç olarak kabul edildiğinden, hastaların korunması için Sağlık Bakanlığı şartlarını sağlaması gerekmektedir. Dolum / doldurma şirketleri Tıbbi tüpleri Sağlık Bakanlığı^na bildirmeleri gerekmektedir. Doğru ön dolum kontrolleri, etiketleme ve testler de gereklidir.

Bir oksijen konsantratörü kullanıyorsanız ve bu makine, hava kompresörü hava filtresi değiştirilmesi ve oksijen çıkış saflığını bir oksijen sayacı ile periyodik olarak kontrol etme gibi uygun şekilde denetlenip muhafaza edilirse, bu makine şişelenmiş oksijen ile aynı derecede oksijen üretecektir.

Oksijen Makinesi

Bronşit Hastaları İçin Oksijen Tüpü Kullanımının Önemi Nedir?

Bronşit hastalığı, her yaş grubunda görülebilen ve ciğerde çıkan bir olumsuzluk sonucunda meydana gelen bir hastalık çeşididir. Son derece rahatsızlık verici olan ve her zaman rahat bir nefes almayı zorlaştıran bronşit hastalığının çok küçük yaşlarda ve çok büyük yaşlarda da görülmesi mümkündür. Bu nedenle bronşit hastalığına yakalanmamak için soğuktan iyi korunmak, soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak durmak, ayakları ve mide, karın ve bel bölgelerini sıcak tutmak gerçek anlamda önemlidir. Çok fazla soğuk ortamda bulunmamak ve her zaman sırt bölgelerini de sıcak tutmak bronşite karşı etkili yöntemlerden birisidir. Ancak yine de fark edilmeyen dikkatsizlikler sonucunda bronşit gelebilir, ilerleme kaydedebilir ve sonuç olarak oksijen tüpü kullanımına maruz kalınabilir.

Bronşit Hastaları Oksijen Tüpünü Nasıl Kullanmalıdır?

Bronşit hastalığı, akciğerleri derinden etkileyen ve tamamen rahat nefes alıp vermekle alakalı olan bir hastalıktır. Ciğerlerin rahat nefes alabilmesi için solunum yollarının açık olması ve nefesin takılmadan ve tıkanıklığa uğramadan ciğerlere iletilmesi gerekir. Bronşit hastalarının seviyesi çok ileri aşamaya geldiyse ve artık ilaçlar da etki etmiyorsa, oksijen tüpü kullanımına başlanması gerekiyor. Oksijen tüpü tamamen ciğerleri açmak, solunum yollarının açmak ve nefesin rahat bir şekilde akarak ciğerlere ulaşmasını sağlamak amaçlı üretilir. Boyutu taşınacak kadar olan oksijen tüpü hastanelerde kullanıldığı gibi ev ortamlarında da rahatlıkla kullanılıyor.

Oksijen Makinaları

Oksijen Tüpünün Özellikleri Nelerdir ve Bronşite İyi Gelir Mi?

Oksijen tüpü oksijen ile dolu olan ve ucunda bir hortum yardımıyla hastaya ulaşan bir malzemedir. Büyük ve uzun süreli tedaviler için kullanılan oksijen tüpleri, evlerde de bronşit hastaları için rahatlıkla kullanılabilir. Bronşit hastaları nefes alıp verirken zorluk çektikleri için ve bazen tıkanıklıklarla karşılaştıkları için çok acil durumlarda nefes almaya ihtiyaç duyarlar. Nefes alamadıkları takdirde, ciğerlerde biriken hava onlara son derece rahatsızlık verir ve farklı sonuçlar doğurabilir. Oksijen tüpü ucunda nefes almaya yarayan bir materyali olan ve ağza dayanan kısma sahiptir. Oksijen tüpünü açan hastalar buradan nefesi çekebilirler.

19 Kasım 2017
17.076 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.