Oksijen Makinesi Kiralama

Oksijen Makinesi Kiralama

Oksijen Makinesi Kiralama; Akciğer hastalığı yada solunum problemleri yaşayan hastaların kısa dönemli ihtiyaçlarını karşılamak için oksijen makinesi kiralama hizmeti vermekteyiz. Oksijen makinesi satın alma yerine oksijen makinesi kiralık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Havada bulunan gazlardan oksijeni ayırt edip vücudun ihtiyacı olan oksijen sağlamaktadır oksijen makinesi.

Oksijen Makineleri Hangi Amaçla Kullanılır

Oksijen makineleri oksijen yetersizliği olan hastalara oksijen desteği sağlamak amacıyla kullanılan tıbbi cihazlardır. Oksijen cihazlarının oksijen tüpü, oksijen konsantratörü, CPAP kullanım alanına ve şekline göre farklı çeşitleri vardır. Oksijen tüpü daha çok hastane ortamında kullanılan silindir şeklindeki metal oksijen cihazıdır. Oksijen konsantratörü sürekli oksijen desteğine ihtiyacı olan hastalar için evde kullanıma uygun olan çanta büyüklüğünde pratik bir oksijen cihazıdır. CPAP ise uyku apnesi gibi hastalıklar için gece kullanıma uygun oksijen cihazıdır. Oksijen cihazı en çok akciğer hastalarında olmak üzere solunum yetmezliği, koah, uyku apnesi, ALS gibi birçok hastalık için kullanılır. Hastalığın seyrine göre bazı hastalıklarda hastanın sürekli oksijen cihazına bağlı yaşaması gerekebilir. Bu hastalar için devamlı oksijen üretebilen oksijen konsantratörü uygun olmaktadır. Bu cihaz sayesinde hasta sürekli hastanede kalmadan evinde hatta uykusunda bile oksijen desteğine bağlı olarak yaşayabilmektedir.

Akciğer Kanserinde Oksijen Makinesi Tedavisi

Akciğer kanseri, akciğer hastalığının en ileri evresidir. Akciğer kanseri hastaları için en iyi tedavi oksijen desteği almak olacaktır. Akciğer kanseri hastalarında akciğerler vücuda oksijen sağlama görevini yerine yetiremediğinden oksijen desteği şart olur. Akciğerlerin sağlayamadığı oksijeni oksijen cihazı ile hastaya vererek vücudun oksijen yetersizliği giderilir. Oksijen tedavisi ile hasta daha rahat ve daha uzun yaşayabilir. Akciğer kanseri erken teşhis ile metastaz gerçekleşmeden tedaviye başlanmış ise oksijen tedavisi ile hastanın iyileşme olasılığı daha yüksek olacaktır. Akciğer kanserinin ileri evrelerinde ise oksijen tedavisi hastanın ağrılarını azaltarak rahatlamasını sağlar.

Akciğer Kanserinde Oksijenin Önemi

Akciğer kanseri akciğerlerde meydana gelen ağır hasar sonucu ortaya çıkmaktadır. Akciğerler vücuda gerekli oksijeni sağlayan göğüs boşluğunun iki yanında bulunan organlardır. Oksijen sağlama görevini yapamadığında akciğerlerle beraber diğer organları da zarar görmeye başlar. Çünkü insan vücudunda bulunan hücreler oksijen olmadan canlı kalamaz. Oksijensiz kalan vücut kısa sürede hayatını kaybeder. Bu sebeple akciğer kanseri hastalarının sürekli oksijen cihazına bağlanarak oksijen desteği almaları hayatta kalma sürelerini de uzatacaktır. Vücuda verilen oksijen hastanın kendisini daha zinde ve enerjik hissetmesine neden olur.

20 Aralık 2017
5.102 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.