Oksijen Makinası

Oksijen Makinası

Oksijen Makinası; Sürekli çalışan bilen oksijen makinası modellerini satış ve kiralama hizmeti vermekteyiz. İstanbul geneline kiralama hizmeti veren firmamız oksijen makinası satışını Türkiye geneline yapmaktadır. İstanbul dışı kiralama hizmeti vermemektedir. Türkiye’nin İstanbul ili dışında kalan illerden lütfen kiralama için aramayınız. Oksijen makinası saf oksijen üretimi yapan makinalardır.

 

Oksijen Cihazı Hayata Tutunmanızı Sağlar Ve Önemi Oldukça Fazladır

Oksijen tüm canlıların ve insanların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için mutlaka almaları gereken bir gazdır. Oksijen nefes yolu ile havanın solunması sonucu alınır. Solunan hava akciğerlerde havanın içindeki diğer gazlardan ve zararlı maddelerden temizlenerek sağlıklı oksijen olarak tüm vücuda iletilir. Solunum yetersizliği olan ya da akciğerleri hasta olan kişilerde vücuda gerekli oksijen doğal yolla alınamayacağından dışarıdan oksijen desteği şart olur. Oksijen cihazları oksijensiz kalan hastalar için can simidi görevi gören hayati öneme sahip bir cihazdır. Zira insan bedeni oksijensiz uzun süre yaşayamaz. Yeterli oksijeni alamayan hastalarda kısa sürede tüm hücreler zarar görerek ölüm gerçekleşir. Oksijen cihazları solunum yetersizliği olan ve akciğerleri hasta olan kişileri hayata bağlar.

 

Koah Hastalarında Oksijen Makinasının Önemi

Koah hastalığı uzun süre zararlı madde ve gazlara maruz kalan kişilerde ortaya çıkan bir akciğer hastalığıdır. Genellikle sigara içen 50 yaş üstü erkeklerde görülen hastalık sürekli ilerleyen ve ilaç ya da ameliyat gibi bir tedavisi bulunmayan bir hastalıktır. Koah hastalarının hayatlarını devam ettirebilmeleri için oksijen tedavisine ihtiyaçları vardır. Uzmanlar koah hastalarının ne kadar uzun süre oksijen makinasına bağlı yaşarlarsa o kadar rahat ve uzun yaşayabileceklerini söylemektedir. Koah hastaları sürekli olarak oksijen cihazına bağlı kalmaları gerektiğinden evlerinde hatta uykuda bile oksijen cihazı ile oksijen desteği almaları gerekir. Bu hastalar için oksijen konsantratörü isimli oksijen makinası önerilmektedir.

Koah Hastalarında Oksijen Konsantratörü Kullanımı

Koah hastaları hastane ortamında oksijen tüpü ile oksijen desteğine bağlanırken evlerinde oksijen konsantratörü ile daha kolay ve ekonomik bir şekilde oksijen desteği alabilirler. Oksijen konsantratörü ortamdaki havayı alıp moleküler eleklerden geçirip nemlendirerek hastaya sürekli olarak sağlıklı oksijen sağlayabilen bir makinedir. Oksijen konsantratöründe üretilen sağlıklı oksijen burun kanülü ile hastaya bağlanarak hastanın rahat bir şekilde sürekli oksijen desteği alabilmesi sağlanır. Burun kanülü 15 metreye kadar uzun hortumu ile hastaya hareket serbestîsi oluşturur. Böylece uykusunda ve günlük yaşantısında oksijen desteğine bağlı kalması kolaylaşır. Oksijen konsantratörü çanta büyüklüğünde hafif ve taşınması kolaydır. Hasta sürekli yanında taşıyarak oksijene bağlı yaşayabilir.

15 Aralık 2017
Oksijen Makinası için yorumlar kapalı
4.961 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.