Oksijen Makinaları

Oksijen Makinaları

Oksijen Makinaları; 24 saat çalaşıbilen oksijen makinaları satmaktayız, İstanbul geneline satış ve kiralama hizmetini sunmaktayız. Amerikan ürünü, Yerli ürün ve Çin ürünü satışı ve kiralaması yapmaktayız. Oksijen makinaları alımı yada kiralık hizmet için lütfen bizleri arayınız. İstanbul dışına kargo ile gönderim yapmaktayız. Kiralama hizmetini sadece İstanbul için geçerli olup İstanbul dışına kiralama hizmeti vermemekteyiz.

 

Oksijen Cihazı Hayata Bağlar

Tüm canlılar gibi insanlarında hayatlarını devam ettirebilmeleri için oksijene ihtiyaçları vardır. Oksijen solunan hava içerisinde bulunan renksiz, kokusuz ve tatsız bir gazdır. Oksijen ortamdaki havanın solunması ile alınıp akciğerlerde diğer gazlardan ve zararlı maddelerden arındırılıp filtre edildikten sonra kana ve tüm dokulara ulaştırılır. Solunum yetersizliği ve akciğer hastalarında oksijen bu şekilde doğal olarak alınamadığından dışarıdan oksijen desteği gerekli olur. Oksijen cihazları bu hastalar için doğal yolla alamadıkları oksijen takviyesini yapar. Hastane ortamında oksijen desteği gereken hastalara oksijen tüpü ile oksijen bağlantısı yapılarak tedavi edilir. Oksijen tüpü içerisinde insana gerekli sağlıklı oksijeni barındıran metal silindir şeklinde bir cihazdır. Hastaya takılan oksijen maskesi ile oksijen tüpündeki sağlıklı oksijen ulaştırılır. Sürekli oksijen desteği alması gereken hastalarda ise küçük bir kutu şeklinde olan ve havadaki oksijeni alarak sağlıklı oksijen üreten oksijen konsantratörü kullanılır.

 

Koah Hastalarında Oksijen Cihazının Önemi

Koah hastalığı kronik solunum yetmezliği şeklinde ortaya çıkan bir akciğer hastalığıdır. Uzun süre solunan zararlı maddeler ve gazlar sonucu oluşan hastalığın başlıca sebebi sigara kullanımıdır. Koah hastalığının tek tedavisi oksijen desteğidir. Koah hastalığı sürekli ilerleyen ve ilaçla tedavisi bulunmayan bir hastalıktır. Koah hastalarının sürekli oksijen desteği almaları gerektiğini söyleyen uzmanlar hastalığın ileri seviyesinde hastanın her gün 20 saat gibi uzun bir süre oksijen cihazına bağlı kalması gerektiğini söylüyor. Koah hastaları oksijen cihazı ile ne kadar çok oksijen alırlarsa o kadar uzun ve rahat yaşayabilirler.

 

Koah Hastalarında Oksijen Cihazı Nasıl Kullanılır

Koah hastaları için uzun süreli oksijen tedavisi gerekli olduğundan evlerinde hatta uykuda bile oksijen desteğine ihtiyaçları vardır. Bu nedenle hastanın evinde oksijen cihazının sürekli bulunması gerekir. Oksijen tüpü çok ağır ve kullanımı zor bir cihazdır. Ayrıca içindeki oksijen bittikçe değişimi gerektiğinden maliyetli olmaktadır. Bu nedenle koah hastaları için sürekli oksijen üreten oksijen konsantratörü tavsiye edilir. Oksijen konsantratörü ortamdaki havayı alıp moleküler eleklerden geçirir ve nemlendirir. Böylece hastaya gerekli sağlıklı oksijen üretilir. Burun kanülü ile üretilen oksijen hastaya ulaştırılır. Böylece koah hastaları sürekli sağlıklı oksijen almış olur.

 

14 Aralık 2017
5.411 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.