Oksijen Konsantratörü Ever Flo

Ever Flo Oksijen Konsantratörü; Oksijen konsantratörü Amerikan olan Eve Flo marka ülkemizde kullanılmaktadır,  Japon firması olan Philips satın alıp kendi bünyesine katmıştır. Oksijen cihazı almak isteyenlerin birinci tercihi EverFlo’dur. Oksijen makinası ihtiyacınız için bizleri aramanız yeterli olacaktır.

ŞOK FİYAT; Arayınız.

Teknik Bilgi;

EverFlo Oksijen Konsantratörü (OPI – O2 alarmlı)
“Yüksek Güvenilirlik, Düşük Maliyet”
EverFlo Oksijen Konsantratörü Dakikada 5 litre oksijen akışı sağlayan EverFlo Oksijen Konsantratörü sadece 14 kilogramdır. Üstelik gürültü seviyesi (43DBA) oldukça düşüktür. EverFlo kullanıcılarının, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık filtre değişimi için para harcamasına gerek yoktur. EverFlo’yu tercih ettiğinizde, en erken iki yılda bir değiştirilen filtresi ile cihazı kullanırken tasarruf edersiniz. Ayrıca cihazınızın 3 yıl garantisi de bulunmaktadır. Cihazınızı alırken, düşük bir ücret ödeyerek, garanti süresini 5 yıla çıkartabilirsiniz.

Çevre Dostu: EverFlo sizi, bir çok üreticinin bahsetmediği bir masraftan daha kurtarıyor. Konsantratörünüzü kullanırken enerji tasarrufu yapıyorsunuz. Çünkü EerFlo’nun elektrik tüketimi piyasada bulunan bir çok cihazın yarısı kadardır.

OPI sensörü ile, oksijen akışında ve kalitesinde düşme olması durumunda alarm verme özelliği vardır. Bu sensör sayesinde cihazınızın yeterli oksijen üretip üretmediğini anlayabilirsiniz. Piyasadaki bir çok düşük model cihazlarda OPI sensörü bulunmadığından, bu cihazları kullanan hastalar cihazlarının oksijen üretip üretmediğini anlayamazlar. Bu nedenle, tedavinizin doğru şekilde uygulanabilmesi ve size fayda sağlamasını istiyorsanız OPI sensörlü oksijen konsantratörlerini tercih ediniz.

Yeni model Thomas kompresörü ile 25. 000 saatin üzerinde beklenen bir çalışma performansına sahiptir. Teknik dizaynının basitliği sayesinde kolay bakım imkanı sağlar. Piyasada bulunan konsantratörlere göre daha az parçadan üretildiğinden daha güvenilir ve teknik bakım ihtiyacı daha azdır. Yerel olarak temin edebileceğiniz her türlü nemlendirici kabını EverFlo ile kullanabilirsiniz. Cihazın arka tarafında bulunan bir bölüme, cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda oksijen kanülünü yerleştirebilirsiniz.

Oksijen Desteği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Oksijen desteği vücuda gerekli oksijeni yeteri kadar almayan hastalar için yapılan bir tedavi şeklidir. Oksijen desteği oksijen tüpü ya da oksijen konsatratörü ile gerekli oksijenin verilmesi şeklinde yapılmaktadır. Hastanelerde yapılan tedavilerde oksijen tüpü sıkça kullanılırken sürekli oksijen desteği alması gereken hastalarda evde kullanabilmeleri daha pratik ve kolay olduğundan oksijen konsatratörü tavsiye edilmektedir. Bu cihazlar oda içerisindeki havayı filtrelerden geçirip nemlendirerek hastaya vermektedir. Oksijen tüplerinin pek çok çeşitleri vardır. Alüminyum ve çelik oksijen tüpleri litrelerine göre de çeşitlere ayrılmaktadır. Oksijen desteği ileri derece akciğer ve koah hastalarında oksijen tüpü ile yapılan bir tedavi şeklidir. Oksijen tüpü bazı hastalarda kısa süre kullanılması yeterli olurken bazı hastalarda tüm gün ve devamlı kullanılması gerekmektedir.

Akciğer Hastalarında Oksijen Tüpünün Önemi

Akciğerler solunan oksijenin kana ve dokulara ulaşmasını sağlayan organımızdır. Akciğerler işlevini düzgün gerçekleştiremediğinde yeterli oksijen alınamadığından kanda oksijen yetersizliği sonucu başta beyin olmak üzere kalp ve böbrekler ilk zarar görecek organlardır. Oksijensiz kalan vücut kısa sürede organ kayıpları ile ölümle sonuçlanacak ciddi hasarlar alır. Oksijen yaşam kaynağıdır ve iyi alınamadığında hayat son bulur. Akciğer hastaları yeterli oksijeni alamadığından oksijen tüpü ile yapılacak oksijen desteği dokuların zarar görmesini önleyerek hastanın yaşam süresini uzatır. Doktorun belirlediği süre kadar oksijen tüpü ile vücuda gerekli oksijen sağlanır ve hastanın yaşam standardı yükseltilir.

Akciğer Hastalarında Oksijen Tüpü İle Tedavi

Akciğerler sigara ve alkol kullanımı, genetik faktörler, sosyoekonomik şartlar, mesleki hastalıklar, uzun yıllar soğuk ortamda kalınması  gibi nedenlerle hastalanır. Akciğer hastalıklarında ilaç ile hastalığın hafifletilmesi yoluna gidilir. Ancak artık son aşamalarda ilaç tedavisi yetersiz kalır ve oksijen desteği gerekli olur. Oksijen tüpü kullanılarak nazal kanül ( burun kanülü), Nazofaringeal kateter, oksijen çadırı maskeler ile kişiye oksijen desteği sağlanır. Akciğer hastalarında oksijen tüpü bu yollardan uygun olan biri ile kişiye bağlandığında kandaki oksijen oranı artar ve organ tahribatı azaltılır. Hastanın daha uzun ve kaliteli yaşamasına yardımcı olunur.

Oksijen Konsantratörleri

Bazı Çocuklar Neden Oksijen Tedavisine İhtiyaç Duyar?

Oksijen, tüm insanlar için temel bir ihtiyaçtır. Nefes aldığımız hava Deniz seviyesinde yaklaşık yüzde 21 oksijen içerir. Bu miktar sağlıklı akciğerler ve birçok çocuk için yeterlidir. Akciğer hastalığına yakalanmış. Bununla birlikte, bazı akciğer çocukları hastalığı bedenlerinde yeterli oksijen alamazlar. Bu durumda ise ekstra oksijen gerebilir.

Çocuklarda Oksijene İhtiyacı Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Bir sağlık uzmanı, çocuğunuzun ihtiyacı olup olmadığını anlayacaktır. Oksijen seviyesini bir nabız oksimetresi denilen bir cihaz kullanarak ölçülür. Bu cihaz ağrısız bir şekilde çocuğun parmağına takılabilir. Bu cihazla O2 kontrol edilebilir. Örneğin bir süre içinde, örneğin uyku veya egzersiz sırasında. Genel hedef çocuğunuzun oksijen seviyesini korumaktır. Vücudun oksijen ihtiyacını karşılayan, genellikle % 90-92 O2 seviyesi varsa veya daha yüksek o zaman sağlık hizmeti sağlayıcınız tanımlamanıza yardımcı olacaktır. O2 oturması için kabul edilebilir bir alt sınır ne çocuğunuz için. Bazen seviye kontrolünü yapmak için yapılan başka bir testte kandaki oksijen arteryal bir kan gazıdır (ABG). Bu test arteryel kan gazı (ABG) olarak adlandırılır.

Çocuklar Ne Kadar Oksijen Almalıdır?

Oksijen tıbbi bir tedavidir. Doktorunuz çocuğunuz için gerekli oksijen miktarı için bir reçete yazar. Oksijen tüpü ile alınacak oksijen için bir oksijen ayarı veya akış hızı belirtilecektir. Farklı bir ayar veya akış hızı kullanmanız gerekebilir. Örneğin, egzersiz, yemek yeme ve uyku esnalarında alınacak oksijen miktarları farklıdır. Oksijeni tam olarak kullanmanız çok önemlidir. Oksijenin çok azını kullanmak veya fazlasını kullanmak, çocuğun beyni ve kalbi, yorulma, hafıza kaybına veya kalp fonksiyonundaki değişikliklere neden olabilir. O yüzden doğru oranlarda kullanılmasına dikkat etmek gerekir.

Çocuklarda Uyku Esnasında Oksijen Terapisine İhtiyaç Duyar Mı?

Uyku sırasında insanların nefeslerini yavaşlar. Bir kişinin uyanıkken oksijen seviyesinin düşük olması oksijen terapisi alması gerektiğini gösterir. Bazı durumlarda ekstra gereksinim duymayacak çocuklar sadece uyurken oksijene ihtiyaç duyabilir.

EverFlo Oksijen Konsantratörü

Çocuklarda Fiziksel Aktivite Sırasında Oksijen Terapisine İhtiyacı Olur Mu?

Fiziksel aktivite sırasında, bir kişi daha hızlı nefes alır ve derin nefes alımları hızlanır. Çocuklarda koşu testiyle belirlenen oksijen terapisi ihtiyacı, ölçülebilir ve buna göre terapi reçetesi yazılabilir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bir çocuk günde 24 saat ekstra oksijene ihtiyaç duyar. Çocuğunuzun bazen, size göre iyi görünebilir. Eğer çocuğunuzda mor dudaklar ve parmak uçlarında morarmalar varsa oksijen seviyesini ayarlamak gerekir. Bazı çocuklar yalnızca bir hastalık sırasında ekstra oksijen kullanmaları gerekebilir. Alevlenme veya enfeksiyon sırasında oksijen asla azaltılmamalı veya durdurulmamalıdır.

19 Kasım 2017
9.399 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.