Oksijen Konsantratörü Kiralama

Oksijen Konsantratörü Kiralama

Oksijen Konsantratörü Kiralama; İstanbul geneline kiralama hizmeti vermekteyiz. Bir çok marka oksijen konsantratörünü sizlerin hizmetine sunmaktayız. Uygun fiyat, kalite, güven ve en iyi hizmet prensibi ile çalışan My ticaret sizlerin teveccühünü kazanmıştır. Oksijen konsantratörü kiralamak isteyen İstanbul halkının birinci tercihi olan firmamız sizlere daha iyi hizmet verebilmek için yoğun çaba sarf etmektedir. Oksijen konsantratör kiralama yapmak istiyorsanız lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

 

Menenjitin Oksijen Terapisi İle Tedavisi

Menenjitte hastalar çok hastalandığından solunum sıkıntısı yaşarlar. Oksijen tedavisi, kan ve dokulara daha fazla oksijen almaya ve ciddi sorunları tutmaya yardımcı olabilir. Menenjit, solunum yetmezliği de dahil olmak üzere, tedavi edilmezse ciddi problemlere neden olabilir. Nefes alma problemleri ortaya çıktığında oksijen tedavisi, kan oksijen seviyelerini düzeltmek için kullanılabilir. Sağlıklı bir genç insanda kandaki oksijen seviyesi, oksijen satürasyonu olarak anılır, yüzde 97’nin üzerindedir. Menenjitte bir kişide oksijen doygunluğu yaklaşık yüzde 90’dan daha düşükse, oksijen satürasyonunu daha sağlıklı bir seviyeye yükseltmek için kişiye ek oksijen verilmelidir.

 

Oksijen Terapisi Nedir?

Oksijen tedavisi, menenjitli hastalarda, kanda yeterli oksijen bulunmayan hipoksemiyi önleyerek ve vücudun tüm hücrelerine yeterli oksijenin ulaşmasını sağlayarak iyileşmeye yardımcı olabilir. Çok az oksijen, hayat kurtaran bu gazın kalbi ve beynini açlıktan öldürebilir, bu da hafıza kaybına veya muhtemelen kalp yetmezliğine neden olabilir. Oksijen tedavisi sırasında hastanın kan dolaşımına yeterli oksijen alınması bu komplikasyonları önlemeye yardımcı olabilir. Bazen hastalar menenjit ile birlikte pnömoni geliştiriyor, bu olduğunda, oksijen tedavisi genellikle kandaki oksijen seviyelerini iyileştirmek için gereklidir. Solunum yetmezliği belirtileri varsa – hastanın bilinç seviyesi düşükse veya hasta derin nefes almıyorsa veya yeterince sık nefes almıyorsa, bir ventilatör (mekanik bir solunum makinesi) kullanılabilir.

 

Menenjit İçin Oksijen Tedavisi Ne Zaman Gerekir?

Oksijen tedavisi normalde kritik hastalar için kullanılır. Menenjitli çocukların ve erişkinlerin çoğunun oksijen tedavisine ihtiyacı olmayabilir. Oksijen tedavisine ihtiyaç olup olmadığını belirlemek için arteryel kan gazı (ABG) testi uygulanır. Bir ABG, bir arterden, genellikle bilekte, bir kan örneği alınmasını ve bir laboratuarda analiz edilmesini gerektirir.

Oksijen seviyeleri, bir parmak oksimetresi, bir parmak, ayak parmağı veya kulak memesi klipsli bir cihazla sürekli olarak ölçülebilir. Hastaya diğer klinik gözlemlerle birlikte daha fazla oksijen elde etme çabalarından kaynaklanan nefes darlığı veya yorgunluk gözlemlenmesi, doktorlara oksijen tedavisinin gerekli olup olmadığını belirlemesine yardımcı olur.

 

Oksijen Konsantratörü Kiralama Merkezi

Oksijen Terapisi Nasıl Verilir?

Burun kanülü; bu cihazın ince bir borusu ve burun deliklerine çıkıntı yapan iki küçük meme vardır, ancak hastalar oksijen alırken iletişim kurmak, yemek yemek ve içmek için olanak sağlamaktadır.

Yüz maskesi; bu iletim sistemi burun ve ağzı kaplar ve burun kanülünden daha yüksek oksijen akışına izin verebilir. Oksijen terapisinde kullanılan çeşitli yüz maskeleri türleri vardır.

Trakeostomi tüpü; bu seçenek transtracheal oksijen tedavisi olarak bilinir. Bir boru vasıtasıyla trakea (nefes borusu) küçük bir esnek kateterin cerrahi olarak sokulmasını içerir. Oksijen ağız ve burun atlar ve doğrudan nefes borusuna geçer.

Oksijen Çadırı; bir oksijen çadırı genellikle kendi nefes alabilen, ancak menenjitten kurtulmalarına yardımcı olmak için hala fazladan oksijene ihtiyaç duyan bebekler için kullanılır. Bu sistem yetişkinler için de kullanılabilir.

08 Aralık 2017
3.801 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.