Oksijen Konsantratörü Fiyatı

Oksijen Konsantratörü Fiyatı

Oksijen Konsantratörü Fiyatı; Oksijen ihtiyacı olan insanların oksijen konsantratörü almadan önce bir araştırma yapıp bu şekilde oksijen konsantartörü almalıdır. Uygun fiyat ve kaliteyi bir arada sunan yerlerden alması alıcının karına ve yararınadır. Oksijen konsantratörü satışı ve kiralaması yapmaktayız.

 

Oksijen Konsantratörü Nasıl Çalışır

Oksijen konsantratörü, doğal yollarla vücuda gerekli oksijeni alamayan hastalar için sağlıklı oksijen üreten tıbbi bir cihazdır. Oksijen konsantratörü ortamdaki havayı alır ve moleküler eleklerden geçirir. Bu işlem ile havada bulunan azot gibi diğer gazları ve zararlı maddeleri filtre ederek ayrıştırır. Ürettiği bu oksijeni cihazın içerinde bulunan sudan geçirip nemlendirir. Böylece hasta için gerekli sağlıklı oksijeni üretmiş olur. Oksijen konsantratörü elektrikli bir cihazdır ve sürekli oksijen üretebilme özelliğine sahiptir. Oksijen konsantratöründe üretilen bu oksijen, oksijen maskesi veya burun kanülü ile hastaya ulaştırılır. Özellikle akciğer hastaları, koah hastaları ve solunum yetmezliği olan hastalar gibi sürekli oksijen desteğine ihtiyacı olan hastalar için oksijen konsantratörü hayati önem taşıyan bir cihazdır.

 

Koah Hastalarında Oksijen Konsantratörü Kullanımı

Koah hastalığı, uzun süre zararlı madde ve gazlara maruz kalan kişilerde ortaya çıkan bir akciğer hastalığıdır. Başlıca sebebi sigara kullanımı olan hastalık kronik solunum yetmezliği şeklinde ortaya çıkar. Koah hastalığı için ilaç veya ameliyat gibi bir tedavi henüz yoktur. Koah hastalığının başlıca tedavisi oksijen desteğidir. Bu hastaların gün içerisinde ve uyku esnasında uzun saatler boyunca oksijen cihazına bağlı yaşamaları gerekmektedir. Oksijen konsantratörü sürekli sağlıklı oksijen üretebilen bir cihaz olduğundan koah hastaları için acil destek ünitesidir diyebiliriz. Oksijen konsantratöründe üretilen oksijen burun kanülü ile hastaya bağlandığında hasta rahat bir şekilde sürekli oksijen alarak daha rahat ve uzun yaşayabilmektedir.

İstanbul Oksijen Konsantratörü Fiyatı

Oksijen Konsantratörü Fiyatı

Oksijen Konsantratörü Koah Hastalarını Hayata Bağlar

Oksijen desteğine sürekli ihtiyacı olan ve oksijen tedavisi ile hayatta kalabilen koah hastaları oksijen konsantratörü ile rahat ve ekonomik bir şekilde devamlı oksijen takviyesi alabilmektedir. Koah hastaları oksijen desteği almadığında bedene gerekli oksijen sağlanamadığından kısa süre içinde ölüm riski ile karşı karşıya kalırlar. Oksijensiz kalan vücutta tüm organlar iflas ederek yaşam sona erer. Bu nedenle koah hastaları için oksijen konsantratörü tam bir yaşam desteği sağlayarak hastanın hayatını devam ettirebilmesini sağlamaktadır. Oksijen konsantratöründeki oksijen burun kanülü ile hastaya bağlandığında hasta oksijen desteğini alırken rahat konuşabilir, yiyip içebilir, hareket edebilir.

02 Ocak 2018
18.949 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.