Oksijen Cihazları

Oksijen Cihazları

Oksijen Cihazları; Solunum yetmezliği çeken insanların oksijen tüpü yerine oksijen cihazlarını tercih etmeye başlamıştır. Nedeni ise hem ekonomik olması hemde pratik kullanıma sahip olmasındandır. Oksijen cihazı almak isteyenlerin sitemizi ziyaret edip beğendikleri marka ve modeli satış ekibimize bildirmeleri dahilinde İstanbul geneline satış ve kiralama yapmaktayız. Aynı gün 1 ile 2 saat arasında teslimat gerçekleştirmekteyiz. İstanbul geneline hızlı servis ağımız ile siz değerli müşterilerimizin ihtiyacına cevap vermekteyiz.

 

Oksijen Cihazları Hangi Amaçla Kullanılır

Oksijen cihazları vücuda gerekli oksijeni doğal yollarla alamayan hastalar için yaşam desteği sağlayan tıbbi makinelerdir. İnsan vücudunun yaşamını sürdürebilmesi için oksijene ihtiyacı vardır. Bu oksijeni nefes yolu ile alır ve akciğerler alınan havayı filtre edip arıtarak tüm dokulara ve kana ulaştırır. Akciğer hastalarında akciğerler bu görevini yerine getiremediğinden vücut oksijensiz kalır. Oksijen olmadan yaşam olmayacağından oksijen desteği sağlanmazsa kısa süre içinde ölüm gerçekleşir. Hastanın hataya tutunabilmesi yaşamına devam edebilmesi için oksijen cihazları ile oksijen desteği alması şart olur. Oksijen tüp, içerisinde hastanın ihtiyacı olan sağlıklı oksijeni barındıran silindir şeklinde bir cihazdır. Oksijen tüpü hastanelerin acil servis ve yoğun bakım ünitelerinde sıkça kullanılan bir cihazdır. İlk müdahalede yalnızca akciğer hastalarına değil kanamalı hastalara, kemik kırıklarına, kalp hastalarına, solunum yetmezliği yaşayanlara, şok geçirenlere gibi bir çok hastalığın acil desteği olarak oksijen bağlanır. Çünkü vücuda verilen yoğun oksijenin iyileştirici etkisi bulunmaktadır.

 

Koah Hastalarında Oksijen Cihazı Kullanımı

Kronik solunum yetmezliği yaşayan koah hastaları, uzun süre dumana ve zehirli gazlara maruz kalan kişilerdir. Özellikle sigara içen kişilerde sıkça karşılaşılan bir hastalık olan koah hastalığının ilaçla tedavisi yoktur. Koah hastalığı için tek tedavi yöntemi oksijen desteğidir. Bu nedenle koah hastalarının uzun saatler oksijen desteğine bağlı yaşamaları gerekir. Oksijen tüpünün sürekli kullanımı zor ve maliyetli olacağından koah hastalarına oksijen konsantratörü önerilir. Oksijen konsantratörü ortamdaki havayı alıp filtre ederek sağlıklı oksijen üretebilen tıbbi bir cihazdır. Koah hastaları için 24 saat oksijen sağlayabilme özelliği ile hayati önem taşır.

 

Koah Hastaları İçin Oksijen Desteğinin Önemi

Koah hastaları vücuda gerekli oksijeni alamadıklarından sürekli oksijen desteğine ihtiyaç duyarlar. Uzman doktorlar koah hastalarının her gün  15 ile 20 saat kadar oksijen desteğine bağlı  kalmaları gerektiğini söylemektedir. Koah hastalığı tamamen iyileşebilen bir hastalık değildir. oksijen desteği daha uzun ve rahat yaşayabilmesini sağlar. Bu nedenle oksijen konsantratörü ile oksijen desteğine bağlı rahat bir hayatı sürdürebilirler. Bu hastalar için artık oksijen cihazı hayatın bir parçası haline gelmektedir.

11 Aralık 2017
6.021 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.