Oksijen Cihazları Kiralama

Oksijen Cihazları Kiralama

Oksijen Cihazları Kiralama; İstanbul geneline oksijen cihazı kiralama hizmeti vermekteyiz, oksijen “solunum” ihtiyacı olan insanların oksijen tüpü yerine oksijen cihazlarını tercih etmesi geçtiğimiz yıllara göre oldukça fazla artış göstermektedir, oksijen cihazları kiralama hizmeti veren firmamız bu talebi karşılamada yeterli alt yapı ve birikime sahiptir. Oksijen cihazları kiralık hizmetleri için lütfen bizleri arayınız.

 

Oksijen Cihazları Hakkında Bilgi

Oksijen, tüm canlıların hayatlarını sürdürebilmeleri için hava yolu ile almaları gereken renksiz, kokusuz ve tatsız bir gazdır. Havada oksijenin yanı sıra azot gibi daha başka gazlarda bulunur. İnsanın nefes yolu ile aldığı hava akciğerlerde bu gazlardan ve zararlı maddelerden temizlenip filtre edilerek tüm hücrelere ulaştırılır. Kişi nefes alamazsa ve akciğerlerdeki oksijen ayrıştırma ve bedene ulaştırma gerçekleştirilemezse oksijen yetersizliği ortaya çıkar. Bu durumda kişiye dışarıdan oksijen desteği gerekli olur. İşte oksijen cihazları bu oksijen desteğini sağlayan tıbbi cihazlardır. Oksijen tüpü, oksijen konsantratörü CPAP gibi farklı çeşitleri olan oksijen cihazları doğal yollarla oksijen alamayan hastalara oksijen vermek için kullanılır. Akciğer, koah, solunum yetmezliği, uyku apnesi, ALS gibi birçok hastalıkta oksijen cihazı zorunlu bir ihtiyaçtır.

 

Solunum Yetmezliğinde Oksijen Cihazı Kullanımı

Solunum yetmezliği olan hastalar nefes alamazlar ve oksijen yetmezliği yaşarlar. Solunum yetmezliği akciğerlerde meydana gelen hasar sonucu olabildiği gibi psikolojik bir rahatsızlık olarak da ortaya çıkabilmektedir. Kronik solunum yetmezliği olarak ortaya çıkan koah hastalığı gibi hayati riski olan solunum yetmezliği hastaları da vardır. Solunum yetmezliği hastalarının oksijen tedavisi ile hayatta kalması sağlanır. Zira solunum yetmezliği sonucu vücudu oksijensiz kalan hasta uzun süre hayatta kalamaz. Solunum yetmezliği hastalarına hastane ortamında oksijen tüpü ile oksijen desteği bağlanır. Fakat hastanın evinde oksijen desteği alabilmesi için oksijen konsantratörü tavsiye edilir. Oksijen tüpünün ev ortamında kullanımı zor ve maliyetlidir. Oysa oksijen konsantratörü kullanımı kolay ve ekonomik bir cihazdır.

Oksijen Cihazının Solunum Yetmezliği Hastalarında Önemi

Solunum yetmezliği hastaları doğal yolla oksijen alamadığından oksijen cihazları bu hastalar için hayati öneme sahiptir. Oksijensiz yaşayamayan insan vücuduna gerekli oksijenin sağlanabilmesi için solunum yetmezliği hastalarının uzun saatler boyunca oksijen cihazına bağlı kalmaları gerekir. Solunum yetmezliği hastaları için oksijen konsantratörü en uygun o9ksijen cihazıdır. Çünkü oksijen konsantratörü sürekli oksijen üretimi yapabilen bir oksijen cihazıdır. Oksijen tüpü gibi içinde oksijen bittiğinde değiştirme zorluğu yoktur. Üstelik hafif olduğundan taşımak ve kullanmak çok kolaydır.

19 Aralık 2017
5.840 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.