Oksijen Konsantratörü İnox

Oksijen Cihazı İnox; Ekonomik ve ideal olan İnox marka oksijen cihazımız Çin ürünü olup bir çok testten geçmiş ve oldukça kullanışlı modelimizdir. Oksijen ihtiyacınız için bizleri aramanız yeterli olacak 7/24 hizmet anlayışı ile sizlere kesintisiz hizmet vermekteyiz. Oksijen cihazlarını 3 ayrı model satmaktayız, Amerikan, yerli ve Çin modeli istediğiniz her tarzda oksijen cihazı sağlamaktayız.

Şok Fiyatlar; Bizleri arayınız

  7/24 Kesintisiz Hizmet

Teknik Bilgi;

Inox Oksijen Cihazı Özellikler

Yüksek saflıkta oksijen üretime kapasitesi
1 lpm %96 – 2 lpm %96 – 3 lpm %95 – 4 lpm %94 – 5 lpm % 94 saflıkta oksijen üretimi (+-3)
Çok hafif (15 kg)
Ses düzeyi (40 desibelden daha az)
Çok daha düşük elektrik tüketimi (280 W)
Hem küçük hem taşıması kolay
Renkli LCD ekran, 2 (iki) yıl garantili

Oksijen Tedavisinin Uygulandığı Hastalıklar: Oksijen Tedavisinin Uygulandığı Hastalıklar:
Solunum yolu ve diğer tedavi uygulandığı hastalıklar; Şeker hastalarının ayaklarındaki yaralar (Diyabetik Ayak Enfeksiyonları), iyileşmeyen yaralar, kemik iltihapları (Kronik Osteomiyelit),

kemik ölümü (Avasküler Nekroz), yumuşak doku travmaları (Ezilme Yaralanmaları), yanık, beyin absesi, riskli deri ve doku yamaları (Riskli Greft ve Flepler), ani işitme kaybı, ani görme kaybı, damar tıkanıklığına bağlı yaralar, radyoterapi sonrası yaralar (Radyonekroz, Osteoradyonekroz), soba ve tüp gaz zehirlenmeleri (Karbonmonoksit zehirlenmesi), vurgun, hava gaz embolisi, yumuşak doku e

nfeksiyonları (Nekrotizan Fasiitis) sayılabilir. Bunların dışında, Multiple Skleroz, Otizm, Crohn hastalığı, Skleroderma gibi birçok hastalıkta da denenme ve araştırılma aşamasındadır.
Hiperbarik oksijen tedavisi, bir basınç odası içerisinde hastalığın nedeni ve hastanın durumuna bağlı olarak uygulanan yüksek basınçta fasılalı olarak oksijen solutulması şeklinde uygulanır. Solutulan bu oksijen, kandaki çözünmüş oksijeni arttırır ve dokunun sadece kan ile değil, bu çözünmüş oksijen ile dokunun beslenmesini sağlar. Çözünmüş oksijen bağımsız olduğundan doku içinde daha uzak mesafeye rahatlıkla gider ve dokuda rahatlıkla kullanılır, bu nedenle kan gitmeyen dokunun bile oksijen ile doyması ve oluşmuş olan yaranın iyileşmesini sağlamasına yarar. Yüksek oksijen, ödem gelişmiş olan dokunun ödemini de çözer ve dokunun daha kolaylıkla kana ve oksijene ulaşmasını sağlar. Bunun dışında, vücudun mikroplarla mücadele kuvvetini arttırır ve kullanılan antibiyotiğin daha iyi etki göstermesi, mikroplara daha çok etki etmesi sağlanır. Vurgun gibi hastalıklarda oluşmuş olan hava habbeciğinin uygulanan basınç ile küçültülmesi, hatta ortadan kaldırılmasına yarar. Vücut küçülmüş olan hava habbesini daha kolay temizler.

Pulmoner Fibroz İçin Oksijen Tedavisi

Oksijen tedavisi, pulmoner fibrozis (PF) hastaları için sıklıkla öngörülmüştür. Oksijen terapisi, akciğerlerde yara izi nedeniyle oluşan düşük oksijen seviyesini tedavi etmek için kullanılır. Yara izi, vücuda oksijen ve karbon dioksit transferini engeller. Saf oksijen akışı akciğerlerdeki oksijen konsantrasyonunu artırır ve kan dolaşımındaki oksijen seviyelerini yükseltir.

PF Hastaları İçin Oksijen Tedavisinin Faydaları

Oksijen tedavisi doğrudan pulmoner fibrozun ana sebebini ele almaz veya hastalığın ilerlemesini durdurmaz, ancak semptomları ve organ fonksiyonlarını iyileştiren önemli bir terapi yöntemidir. PF ile ilişkili birçok zayıflatıcı semptom, nefes darlığı, sığ solunum, uyku bozuklukları, yorgunluk ve hatta kilo kaybı da dahil olmak üzere kandaki oksijenin düşük seviyelerine geri döndürülebilir. Oksijen tedavisi, kan oksijen seviyelerini yükseltmek ve solunumu normalleştirmek için kullanılır. Geliştirilmiş solunum, yaşam kalitesini etkileyen ilgili sekonder semptomlarda iyileşmelere neden olur. Oksijen Tedavisi bırakılmayacak bir destek tedavisidir.

Oksijen Cihazları

Oksijen Tüpü İle Nasıl Oksijen Tedavisi Verilir?

Oksijen tedavisi hantallaşabilir ve hayat boyu değişebilir, ancak doktorlar hastaların oksijen kullanımında ne denli zorlandıklarını bildiklerini ancak oksijen terapi cihazlarının daha hareketli olmasına yönelik teknolojik çabaların olduğuna inanıyorlar.

Oksijen kulakları saran ve burun deliklerine yerleştirilen ince bir nefes borusu yoluyla ciğerlere akar. Kanüller burun deliklerine saf oksijen akan bir oksijen tankına bağlanır. Oksijen nefes alırken hastanın nefesiyle birleşir.

Oksijen tüplerinin boyutları değişir. Genellikle, 15 saat veya daha uzun süre oksijen tedavisine ihtiyaç duyan hastalar evde büyük bir oksijen tüpü kullanırlar ve sosyalleştiklerinde veya evlerinin dışından işlekliklerde küçük bir seyahat tüpü kullanırlar. Bazı taşınabilir oksijen tüpleri çok küçüktür ve yalnızca sınırlı miktarda oksijen sunar, bu da PF hastalarının seyahat aralığını kısalmasına yol açar. Oksijen tüpleri gibi daha yeni teknolojiler, daha fazla gaz tutar ve tedarik süresini uzatır. Kullanıcı, oksijeni, kullanıcının nefes aldığı anda yayan bir darbe dozuyla uygulamaya koyar. Oksijen Silindirleri, taşınabilir oksijen tüplerinden daha büyük ancak hafiftir ve bir sırt çantası veya seyahat arabasında taşınabilir.

Oksijen yoğunlaştırıcılar, evde kullanılan büyük oksijen tüplerine yeni nesil yeni bir alternatiftir. Hareket etmesi zor olabilen bir tüpten farklı olarak bir yangın tehlikesi oluşturur. Saf oksijen yanıcıdır ve sonunda tükenir. Bir oksijen konsantratörü var olan havadan konsantre oksijeni dışarı çekerek sınırsız kullanıma izin verir. Ekstra uzun hava tüpleri üniteye takılabilir, böylece evin düşük profilli alanlarına yerleştirilebilir ve hayat kolaylaştırıcı ürünler olarak dikkat çekmektedir.

Bronşit Nasıl Tedavi Edilir ve Oksijen Tedavisinin Yararları

Akut ve kronik bronşit tedavisinde temel hedefler semptomları gidermek ve nefes almayı kolaylaştırmaktır. Akut bronşit varsa, doktorunuz ateş düşürmek için dinlenme, bol sıvı ve aspirin yetişkinler için veya asetaminofen önermiş olabilir. Akut bronşit için antibiyotik genellikle reçete edilmemiştir. Bunun nedeni, akut bronşitin en yaygın nedeni olan virüslere karşı çalışmamasıdır. Bununla birlikte, doktorunuz bakteriyel bir enfeksiyonunuz olduğunu düşünürse, antibiyotikleri o zaman reçete edebilir.

Doktorunuz ayrıca öksürüğünüzü hafifletmek veya azaltmak için ilaç verebilir, bu şekilde ltihaplı solunum yollarınızı tedavi edebilirsiniz. Bu ilaçlar, bronkodilatatörler inhale ve steroidler hap formu içerir. Doktorunuz, Kronik bronşit hastalarını, enfeksiyonları önlemek için yılda bir grip aşısı olmanızı ve her 5-7 yılda bir pnömoni çekilmenizii isteyebilirler.

Kronik bronşitiniz varsa, doktorunuz oksijen tedavisi reçete edebilir. Bu tedavi daha kolay nefes almanıza yardımcı olabilir ve vücudunuza gerekli oksijeni sağlar. Bir hastanın hastalığı ilerledikçe, nefes almanın gittikçe zorlaştığı ve ilave oksijen gerektirebileceği düşünülmektedir. Oksijen evde kullanabileceğiniz ürünler de dahil olmak üzere farklı cihazlarla birlikte verilebilir Akut ve kronik bronşit tedavisinde en iyi yollardan biri, akciğerlerinize tahriş ve tahriş edici zararı ortadan kaldırmaktır. Eğer sigara içiyorsanız, bırakmanız çok önemlidir. Duman ve toz, buhar ve hava kirliliği gibi diğer akciğer tahriş edicilerini önlemeye çalışın. Önleyemiyorsanız bile o ortamlarda bulunmaktan kaçının.

Oksijen Cihazı

Pulmoner Rehabilitasyon

Kronik bronşit tedavisinde önemli bir rol pulmoner rehabilitasyon olup eğitim, beslenme danışmanlığı, özel nefes alma tekniklerini öğrenme, sigarayı bırakma ve egzersiz, rejim başlatma konularında yardım içerir. Kronik bronşit hastaları genellikle fiziksel olarak sınırlı olduğundan, herhangi bir fiziksel aktiviteden kaçınabilirler. Bununla birlikte, düzenli fiziksel aktivite, bir hastanın sağlık ve refah düzeyini artırabilir.Spor vücudunuza esneklik kazandırırken, ciğerlerinizin de açılmasına ve görevini tam anlamıyla yapmasına yardımcı olacaktır.

Sigarayı Bırakmanız Şart

Sigarayı bırakmamanız halinde bronşitiniz özellikle kış aylarında nefes almanızı engelleyebilir ve vücudunuzun oksijensiz kalınması başka hastalıklara davetiye çıkarabilir. O yüzden en kısa zaman içinde sigarayı bırakmanız, size bronşitle daha iyi savaşmanıza neden olacak yaşam kalitesini sunacaktır.

19 Kasım 2017
12.471 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.