Oksijen Cihazı Kiralama

Oksijen Cihazı Kiralama

Oksijen Cihazı Kiralama; 7/24 sistemi ile çalışan My ticaret İstanbul geneline oksijen cihazı kiralama hizmeti vermektedir. Eğer kısa vadeli oksijen cihazına ihtiyacınız var ise oksijen cihazı kiralık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Aynı gün 1-3 saatleri arasında teslimat yapmaktayız.

 

Oksijen Cihazı Hakkında Bilgi

Oksijen cihazı doğal yollarla vücuda gerekli oksijeni alamayan hastalara oksijen desteği sağlamak için kullanılan tıbbi bir cihazdır. Oksijen canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için almak zorunda oldukları bir gazdır. Havada bulunan oksijen nefes yolu ile alınır ve akciğerlerde süzülüp filtre edilerek tüm vücuda iletilir. Akciğer rahatsızlığı veya solunum güçlüğü olan hastalarda oksijen bu yolla alınamaz. Bu durumda dışarıdan oksijen desteğine ihtiyaç duyulur. Oksijen cihazları dışarıdan oksijen desteği sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Hastane ortamında oksijen yetersizliği olan hastalara oksijen tüpü ile oksijen takviyesi yapılır. Hastanelerin acil servislerinde ve yoğun bakım ünitelerinde sıkça kullanılan oksijen tüpü hastanın hayatta kalmasını sağlar. Oksijen desteğini sürekli alması gereken akciğer ve solunum hastalarında ise ev ortamında daha rahat kullanabilecekleri oksijen konsantratörü önerilir.

 

Akciğer Hastalarında Oksijen Cihazı Kullanımı

Akciğer hastalarında akciğerler vücuda gerekli oksijeni sağlama görevini yerine getiremediğinden oksijen tedavisi şart olur. Akciğer hastalığının evrelerine göre gün içerisinde uzun saatler oksijen cihazına bağlı olarak yaşamaları gerekebilir. Akciğer hastalarına hastane ortamında oksijen tüpünden oksijen maskesi ile oksijen verilerek tedavi gerçekleştirilir. Fakat hastanın uzun saatler boyunca oksijene bağlı yaşaması gerekiyorsa bu durumda evinde hatta uykusunda bile oksijen cihazı ile destek alması gerekir. Bu durumda olan hastalar için ev ortamında oksijen tüpü kullanımı zor ve maliyetli olacağından sürekli oksijen üretimi yapan oksijen konsantratörü önerilir. Oksijen konsantratörü ortamdaki havayı alıp moleküler eleklerden geçirip filtre edip nemlendirerek hastaya sağlıklı oksijen sağlayan medikal bir cihazdır. Oksijen konsantratöründe üretilen oksijen burun kanülü ile hastaya bağlanarak devamlı sağlıklı oksijen alması sağlanır.

 

Oksijen Cihazının Akciğer Hastalarında Önemi

Akciğer hastaları vücuda gerekli oksijeni doğal yolla alamadıklarından oksijen cihazı bu hastalar için hayati önem taşımaktadır. Oksijen cihazını ile hastaya sağlıklı oksijen sağlanarak hastanın hayatta kalması sağlanmış olur. Zira oksijen desteği almayan akciğer hastaları kısa süre içinde ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kalır. Akciğer hastaları için oksijen cihazı akciğerlerini görevini görerek hastanın adeta nefes almasını sağlamaktadır. Oksijen cihazı akciğer hastalarını hayata bağlar.

18 Aralık 2017
3.622 kez görüntülendi
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
WhatsApp chat