Nebulizatör

Nebulizatör

Nebulizatör Cihazı

Nebulizatör; Solunum yolları açmak için doktorunuzun verdiği ilaçları buharlaştırarak kullanmanıza yarayan cihazlara nebulizatör denmektedir. My ticaret nebulizatör satışı ve kiralaması yapmaktadır. Sadece nebulizatör tek olarak kiralanmamaktadır, Diğer ürünlerimizin yanında ek olarak kiralanmaktadır.

Nebulizatör Cihazları

Nebulizatör Cihazları

Nebulizatör nedir ?
Ses dalgalarıyla (ultrasonik nebulizatör) veya basınçlı hava ( jet nebulizatör ) ile sıvı haldeki ilaçları buhar haline getiren solunum yoluyla alınabilmesini sağlayan bir cihazdır.

Nebulizatör ile küçük çocuklarda, ölçülü doz inhalere uyum sağlayamayan hastalarda ve ağır astması olan hastalarda astma ilaçlarının etkili bir şekilde uygulanabilmesi mümkündür.

Nebulizatör ile kullanılmak üzere hazırlanmış özel ilaç formları vardır. Bunlara Nebül adı verilmektedir.

Bronş açıcı ve tedavi edici (kortikosteroid) içeren nebul ilaçlar mevcuttur.

Nebulizasyon, solunumla ilaç almada kullanılan üç yaygın yöntemden bir tanesidir.

Diğer solunumla ilaç alma yöntemleri basınçlı ölçüm doz solunumu ve kuru toz solunumudur. Nebulizerler, durum ne ölçüm doz solunumu ne de kuru toz solunumu ile kontrol edilemediğinde ve aynı zamanda, büyük bir doz ilaç gerektiğinde lazım gelirler. Nebulizasyonun avantajı, bir yandan büyük dozda ilaç verilmeye devam ederken diğer yandan derin soluk alma gerekmeksizin ilacın bir maske yahut ağız parçası vasıtasıyla kolayca solunabilmesidir. Nebulizasyon, aerosol formda antibiyotik uygulaması için tek yöntemdir.

Nebulizatör cihazının tedavi alanları:

 • Astım

  İlaçlı Maske Nebulizatör Kullanımı

  İlaçlı Maske Kullanımı

 • Kronik Obstruktif Akciğer Hastalıkları
 • Kistsel Fibroz
 • Solunum Enfeksiyonları
 • Oda Nemlendirme
 • İlaç Nebulizasyonu
 • Akut ve Kronik Bronşitler Bronşiyal Astım
 • Solunan havanın nemlendirilmesi
 • Sepesifik ve Non-spesifik akciğer hastalıkları
 • Pnomoni

Astım Rahatsızlığında Oksijen Tüpünün Faydaları

İnsan hayatının içinde olumsuz etkiler bırakan pek çok kalıtsal ve kronik rahatsızlık türü vardır. Bunun için tedavi yöntemleri günden güne çeşitlendirilmekte olup, daha iyi ve çok amaçlı iyileştirme araçları üretilmektedir. Bilimsel teknolojinin yardımı ile yapılan deneyler sonucunda her hastalığa çare olabilen oksijenin farklı metotlarla kullanılabilirliği sağlanmaktadır. İnsan uzuvlarının sağlıklı nefes almasında yardımcı olan rehabilitasyon işlemleri oksijen tüpü gerekliliğini ön plana çıkaran başlıca çözümlerdendir. Buna takiben astım; kadınlarda, erkeklerde ve çocuklarda görülmekte olan aynı zamanda solunumu zorlaştıran en önemli rahatsızlıklardan sadece biridir. Bunun için astım rahatsızlığının tedavisinde kullanılan oksijen tüpünün faydası oldukça büyüktür. Bununla birlikte hastaya verilen oksijen ile solunum tıkanıklığı ya da yetersizliği ortadan kaldırılmaktadır.

Oksijen Tüpü İle Sağlıklı Yaşam Mucizesi

Astım rahatsızlığının ya doğuştan ya da çevresel – kullanımsal etkilerden lüks ettiği bilinmekte olup, kalıcı olarak önüne geçilememektedir. Bunun için oksijen tüpü ile sağlıklı yaşam mucizesi hastalara önemle sunulmaktadır. Bu ürünün bir çok kullanım modeli olmakla birlikte hastane sınırları içinde ve ev tipi önerilen seçenekler mevcut olmaktadır. Çünkü bazı hastalar geçici olarak kullanırken bazı hastalar ise hayatlarının içinde devamlılık halinde kullanmak zorundadır. Bu nedenle hastaların yaşamlarının bir noktasında aniden gelen kriz ile oksijen tedavisi uygulanmalıdır. Bu tür rahatsızlıklarda en ufacık bir hata ya da aksaklık olması ile kişiler ciddi boyutlarda olumsuzluklar yaşayabilmektedir. Önemli bir süreci kapsayan astım rahatsızlığında, taşınabilir oksijen tüpü ile son derece etkili tedavi yanıtları alınmaktadır.

Nebulizatör Nasıl Kullanılır

Nebulizatör Nasıl Kullanılır

Oksijen Tüpü İle Belirsizlikleri Ortadan Kaldırın

Hastaların ev tipi oksijen tüpünü sürekli yanında taşıyabilmesine olanak sunan boyut farkları ile müdahale gecikmeksizin, belirsizlikler ortadan kaldırılmaktadır. Ancak doktorların gözetiminde ve tedavi önerilerine dikkat ederek, oksijen gerekliliği giderilmelidir. Bu zorlu sürece takiben çözümlenen şifa metotları ile oksijen kullanım süresi hiçbir şekilde geçmemeli ya da kısa tutulmamalıdır. Bununla birlikte rahatsızlığı geçiren kişilerin bu mucizeye kucak açması ve belirsizlikleri sonlandırması ile oksijen tüpünün sağlıklı nefes almak için avantajlı yönlerini artırarak, daha huzurlu olunmaktadır. Bunun için yaşam şartları iyileştirilen insanlar oksijen tüpünü kullanarak, dünyaya tebessümle bakmaktadır.

19 Kasım 2017
36.743 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.