Taşınabilir Oksijen Konsantratörü

Taşınabilir Oksijen Konsantratörü

Taşınabilir Oksijen Cihazı

Taşınabilir Oksijen Konsantratörü; AirSep Free Style 5 oksijen konsantratörü Amerikan ürünü olup Türkiye de en fazla tercih edilen model olup oldukça kullanışlı ve hafifliği ile ön plana çıkmaktadır. Sizler hareket ederken, işinize giderken, dışar da veya bir toplantıya katılacağınız zaman oksijen ihtiyacınızı gidermekte ve sizlere pratikliği ile bir engel oluşturmamaktadır.

Taşınabilir Oksijen Cihazları

Taşınabilir Oksijen Cihazları

Oksijen Konsantratörü Taşınabilir; 

Yeni Air Sep Free Style 5; 5 farklı Pulse Dose ayar seçeneği sunabilen taşınabilir oksijen konsantratörüdür. Özgürce hareket etmek isteyen hastalara yaklaşık %95 saflığında oksijen desteği vermektedir. 1-5 arası ayar seçenekleri ile Pulse Dose sistemi sayesinde geniş tedavi kapasitesine sahiptir. Oksijen ihtiyacı olan kullanıcılar (Koah, idiopatik pulmoner fibrozis, kistik fibrozis vb.) hafif ve güvenilir Air Sep Free Style 5 sayesinde aktif bir yaşamın keyfini çıkarabilir.

Sadece yeni Air Sep Free Style 5 taşınabilir oksijen konsantratöründe bulunan Ultra Sense teknolojisi sayesinde birçok taşınabilir cihaza göre kullanıcının nefes alıp vermesini daha hassas bir şekilde algılar. Ultra Sense sayesinde mili saniye gibi kısa bir sürede ve hızlı bir şekilde kullanıcıya oksijen iletimi gerçekleşir. Bu sayede daha verimli oksijen tedavisi sağlanmış olur. Akıllı mikroişlemcisi sayesinde uyku modunda bile hızlı ve güvenilir oksijen desteği verir. Güçlü kompresörü sayesinde yeni Free Style 5 taşınabilir oksijen konsantratörü 7,62 metre uzunluğundaki kanüllerle bile kullanılabilir.

Yeni tak-çıkar batarya 1. Pulse Dose ayarında 4 saatin üzerinde hizmet verebilmektedir. Bu sayede oksijen desteğine ihtiyaç duyan kişiler artık rahatça bir müzik festivaline katılabilir ya da alış-verişe gidebilirler ve hatta FAA onaylı Free Style 3 ve Free Style 5 taşınabilir oksijen cihazları ile uçakta güvenle seyahat edebilirler.

Bazı Özellikler;

Ayarlanabilir omuz askısı

3 kg ağırlığı ile oldukça hafiftir

Tak-çıkar batarya sayesinde birden fazla batarya kullanılabilir

AC / DC güç kaynağı ile çalışabilir

Benzersiz UltraSense teknolojisi ile nefes alıp vermeyi hızlı algılama

PulseDose sistemi ile anında oksijen iletimi ve daha uzun batarya ömrü

Uçakta kullanım için FAA onaylı

PulseDose 1. ayarda 4 saatin üzerinde batarya ömrü

Teknik Bilgi;

Ayarlar: 1 ile 5 arası Pulse Dose akış

O2 Kosantrasyonu: %90 O2 +%5,5 / -%3

Taşınabilir Oksijen Konsantratörleri AirSep

Taşınabilir Oksijen Konsantratörleri

Ölçüler: 27,2 cm Y x 16,8 cm E x 11,2 cm D

Ağırlık: 3 kg

Elektrik Tüketimi: AC Güç: 100 – 240 VAC, 50/60 Hz

DC Güç: 12 – 24 VDC

Batarya Süresi: Ayar 1 – 4.25 saat

Ayar 2 – 2.5 saat

Ayar 3 – 2 saat

Ayar 4 – 1,75 saat

Ayar 5 – 1.25 saat

Şarj Süresi: 4 – 5 saat

İkinci Batarya ile: Ayar 1 – 8.5 saat

Ayar 2 – 5 saat

Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Bataryası

Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Bataryası

Ayar 3 – 4 saat

Ayar 4 – 3.5 saat

Ayar 5 – 2.5 saat

Sesli Alarm: Başlama, PulseDose, batarya seviyesi, kanül, sistem

Görsel Uyarı: Genel arıza

Çalışma Isısı: +5 C ile +40 C arası

Depolama Isısı: -20 C ile +60 C arası

Çalışma Rakım: 3.657 metreye kadar

Madein: Amerika

Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular;

Taşınabilir oksijen konsantratörü bulunduğu ortamdaki havayı toz ve bakteri filtresinden geçirerek cihazın içinde bulunan hava eleklerine çeker. Daha sonra hava elekleri sayesinde azot ve diğer gazları ayrıştırarak insan sağlığına uygun olarak oksijen saflığını arttırır (yaklaşık %90 – %95) ve oksijen ihtiyacı olan kişiye doktorun belirtmiş olduğu ayarda bir burun kanülü ile iletir.

Taşınabilir oksijen konsantratörleri; dahili ve / veya harici batarya desteği ile kullanıcıların hareket halinde iken oksijen desteği alabilmeleri için üretilmiş tıbbi cihazlardır.

Taşınabilir oksijen konsantratörü almak istiyorum ancak doktorumla görüşmedim, ayarlarını nasıl yapmalıyım?

Tüm tıbbi cihazlar gibi taşınabilir oksijen konsantratörleri de doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken cihazlardır. Cihazınızı satın almadan yada ayarlarını yapmadan önce lütfen doktorunuza danışınız. Uygun oksijen konsantratörü içi My Ticaret’i bilgi alabilirsiniz.

Taşınabilir oksijen konsantratörünü nerede kullanabilirim?

Dahili ve harici bataryaları sayesinde taşınabilir oksijen konsantratörünü otomobilde, trende, gemide yada teknede ve uçaklarda (sadece FAA onaylı cihazlar) kullanabilirsiniz.

Taşınabilir oksijen konsantrtörü seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Boyutları

Taşınabilir Oksijen Cihazı Airsep

Taşınabilir Oksijen Cihazı Airsep

Ağırlığı
Batarya ömrü
Nefes tetikleme (Trigger) hassasiyeti (-cmH2O)

Oksijen ileti hızı (mili saniye)
Her nefeste hastaya verdiği oksijen hacmi
Garanti süresi
Satış sonrası kaliteli teknik servis desteği

Pulse Dose ileti sistemi nedir?

Pulse Dose oksijen ileti sistemi; hasta nefes aldığı anda oksijen iletir, hasta nefes verdiği anda ise oksijen iletmeye son verir. Böylece oksijen alan kişi sadece nefes alma anında oksijen aldığı için daha verimli bir solunum yapmış olur. Aynı zamanda PulseDose sistemi sayesinde taşınabilir oksijen konsantratörünün batarya kullanım süresi de sürekli akış sistemine göre daha uzun olur.

Pulse Dose sisteminde en önemli konu; hastanın nefes alma anını algılayan tetikleme (Trigger) hassasiyetidir (-cmH2O). Tetikleme hassasiyeti ne kadar sıfıra (0) uzak ise cihaz o kadar hassas demektir.

Taşınabilir Oksijen Konsantratörlerinin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Taşınabilir oksijen konsantratörlerinin ortaya çıkmasından önce, oksijen kullanıcıları; yürüyüş ve alışveriş gibi basit günlük faaliyetler için bile solunum ekipmanı şirketine bağımlıydı. Oksijen hastalarının evlerinden uzakta kalabildiği süre, kaç hantal tüpün taşınabildiğine ve bu tüpleri oksijen tükenmeden ne kadar süreceğine tamamen bağlıydı. Kullanıcılar her zaman oksijen tükenme korkusu ile yoğun yaşam tarzlarına ayak uyduramayacak kadar riske girmeksizin ekstra depolayacaklardır. Bu nedenle, tüpler bazıları için bir yaşam biçimi haline geldi. Bir odada çok sayıda tüp yer kaplamakla kalmıyor, aynı zamanda tehlikeli bir çevre yaratıyorlar. Tüpler boşaltılınca, kullanıcılar onları bir kenara bırakıp başka bir teslimat planlaması için ekipman şirketinde beklemek zorunda kalacaklardı. Şimdi taşınabilir oksijen konsantratörüne sahip olmak tank teslimatınızı değil, hayatınızı planlamanıza izin verir.

Taşınabilir Oksijen Çözümleri, geleneksel oksijen yöntemlerine göre pek çok avantaja sahiptir. Daha fazla özgürlük ve daha fazla rahatlık ve hareketliliğe daha iyi uyuma kadar geniş bir yelpazede avantajlar yaşayacaksınız.

Daha Fazla Özgürlük Ve Bağımsızlığınız Var

Taşınabilir oksijen yoğunlaştırıcılar, şartlarınıza oksijen kullanmanızı sağlar. Taşınabilir oksijen yoğunlaştırıcalara sahip olmak, gününüzü planlamadan önce solunum ekipmanı şirketinden artık teslim vanının üzerinde beklemek zorunda olmadığınız anlamına gelir. Taşınabilir bir oksijen konsantratörü, taşıdığınız her yerde sınırsız oksijen kaynağı sağlar. İstediğiniz yere, istediğiniz zaman gidebilir ve oksijen tükendiğini vurgulamazsınız. Bu küçük oksijen makineleri, daha aktif bir yaşam tarzını teşvik eder ve daha fazla mobilite sağlar ve ek piller, 2 tekerlekli arabalar ve taşıma çantaları gibi birçok aksesuar daha da kolaylaşmasını sağlar. Çoğu taşınabilir konsantratör, dahili bir batarya, harici batarya takımı veya her ikisi tarafından kullanılabilir. Pil gücü, gerçek özgürlüğün her yere gitmesini ve her şeyi yapmanızı sağlar. Artı, bu çok yönlü oksijen konsantratörleri herhangi bir elektrik prizine veya araç şarj portuna takılabilir, böylece oksijen tedavisi olmadan hiçbir yerde bulunmazsınız.

AirSep Taşınabilir Oksijen Konsantratörü

AirSep Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Set

Daha Çok Kolaylık Ve Daha İyi Taşınabilirlik

Taşınabilir Oksijen Yoğunlaştırıcılar geniş bir yelpazede hareket kabiliyetine izin verir. Satışa sunulan en son taşınabilir konsantratörler artık hafif ve kompakt boyutlardalar; hareket halindeyken taşımak için daha sakin ve rahatlarlar.  Doktorlar uzun zamandır oksijen tedavisi kullanıcılarını sağlıklı, daha mutlu ve daha uzun bir yaşam için aktif ve uyuşturucuya uygun olarak tutmanın önemini anlamışlardır. Oksijensiz bir yerde olduğunuz her an, terapi hedefleriniz karşılanmamaktadır. Taşınabilir Oksijen Yoğunlaştırıcılar daha iyi uyum sağlamanıza yardımcı olur. Ünitelerin boyutu küçük, hafif ve hafif olduğundan, yerlere gittiğinizde reçeteli oksijeni yanınıza almaya meyillidir.

Airsep Oksijen Konsantratörü Taşınabilir

Airsep Oksijen Konsantratörü Taşınabilir

11 Kasım 2017
10.592 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM

 1. Vedat dedi ki:

  Bildiğin çanta gibi yapmışlar, her şeyin kolay taşınanı ve kullanılan makbuldür diye boşuna demiyorlar. En çok yaşlı insanların işine gelir bu.

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Vedat bey. Oldukça kullanışlı ve pratiktir. Amerikan markası olup ülkemizde oldukça rağbet gören rünümüzdür.

 2. Ege Büyükhız dedi ki:

  Hakikaten öyle gayet kullanışlı, portatif görünüyor. Annem KOAH hastası, doktor konsantrtör kullanılmasını istedi. Piyasada biraz araştırma yaptım geneli Çin malı, ilk defa burada Japon ve Abd menşei ürünler gördüm, fiyatlar için geri dönüş sağlayabilir misiniz?

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, geçmiş olsun annenizin koah olması bizleri üzdü. Amerikan ürünleri bu alanda en iyidir, Çin ürünleride piyasada bulunmakta. Amerikan markaları 12.000 TL’den başlayıp 17.000 TL. kadar satılmaktadır. Çin markaları ise 8.000 TL ile 11.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. İyi günler.

 3. atilla dedi ki:

  Adamlar yapmış gerçekten, taşınabilir oksijen konsantratörü olması oldukça mantıklı ve yararlı… Acil bir durumda ya da seyahatler de kullanılabilir.

  1. admin dedi ki:

   Atilla bey marhabalar. Taşınabilir oksijen konsantratörü dediğiniz gibi insanların hayatına kalite ve pratiklik getirmektedir. Vücudunda oksijen azlığı veya sıkıntı olan ama aynı zaman da hareket edebilen hastaların ” evden dışarı çıkması, işi gitmesi, gezi, tatil vs.” yaşam kalitelerini artırmakta ve sosyalleş ile birlikte moral motivasyonu da yükselmektedir. Biraz yüksek ücretli ama alanların bu cihazımız’dan memnun kaldıkları bir çok kez şahit oluyoruz. İyi ve kaliteli yaşam dilekleri ile.

 4. Aziz dedi ki:

  Aslında çok bir fiyat farkı yok. Sonuçta 1 kez satın alıyoruz hayatımız boyunca, onda da en iyisini almak gerek. Amerika üretimi oksijen cihazları sanırım bir tık daha önde.

  1. admin dedi ki:

   Teşekkürler yorum için. İyi günler dileriz.

    Oksijen Konsantratörü Taşınabilir

    ;

   • Yeni Air Sep Free Style 5; 5 farklı Pulse Dose ayar seçeneği sunabilen taşınabilir oksijen konsantratörüdür. Özgürce hareket etmek isteyen hastalara yaklaşık %95 saflığında oksijen desteği vermektedir. 1-5 arası ayar seçenekleri ile Pulse Dose sistemi sayesinde geniş tedavi kapasitesine sahiptir. Oksijen ihtiyacı olan kullanıcılar (Koah, idiopatik pulmoner fibrozis, kistik fibrozis vb.) hafif ve güvenilir Air Sep Free Style 5 sayesinde aktif bir yaşamın keyfini çıkarabilir.
   • Sadece yeni Air Sep Free Style 5 taşınabilir oksijen konsantratöründe bulunan Ultra Sense teknolojisi sayesinde birçok taşınabilir cihaza göre kullanıcının nefes alıp vermesini daha hassas bir şekilde algılar. Ultra Sense sayesinde mili saniye gibi kısa bir sürede ve hızlı bir şekilde kullanıcıya oksijen iletimi gerçekleşir. Bu sayede daha verimli oksijen tedavisi sağlanmış olur. Akıllı mikroişlemcisi sayesinde uyku modunda bile hızlı ve güvenilir oksijen desteği verir. Güçlü kompresörü sayesinde yeni Free Style 5 taşınabilir oksijen konsantratörü 7,62 metre uzunluğundaki kanüllerle bile kullanılabilir.
   • Yeni tak-çıkar batarya 1. Pulse Dose ayarında 4 saatin üzerinde hizmet verebilmektedir. Bu sayede oksijen desteğine ihtiyaç duyan kişiler artık rahatça bir müzik festivaline katılabilir ya da alış-verişe gidebilirler ve hatta FAA onaylı Free Style 3 ve Free Style 5 taşınabilir oksijen cihazları ile uçakta güvenle seyahat edebilirler.
   • Bazı Özellikler;

   • Ayarlanabilir omuz askısı
   • 3 kg ağırlığı ile oldukça hafiftir
   • Tak-çıkar batarya sayesinde birden fazla batarya kullanılabilir
   • AC / DC güç kaynağı ile çalışabilir
   • Benzersiz UltraSense teknolojisi ile nefes alıp vermeyi hızlı algılama
   • PulseDose sistemi ile anında oksijen iletimi ve daha uzun batarya ömrü
   • Uçakta kullanım için FAA onaylı
   • PulseDose 1. ayarda 4 saatin üzerinde batarya ömrü
 5. Hasan dedi ki:

  Taşınabilir olması gayet güzel bir detay. Hoş taşınabilir olmasa bile zaten 13-15 kilo arası bir şey. Kişiyi çok da zorlayacağını zannetmiyorum

  1. admin dedi ki:

   Hasan bey, yorumunuz için teşekkürler, iyi günler dileriz.

 6. Kazım dedi ki:

  Babamında böyle taşınabilir oksije cihazı var gayet rahat ediyor evde. Salona odaya vs giderken sürükleyerek götürüyor gayet pratik ve kullanışlı

  1. admin dedi ki:

   Evet Kazım bey taşınabilir oksijen konsantratörü pratikliği ile ön plana çıkmaktadır.

    Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular;

   • Taşınabilir oksijen konsantratörü bulunduğu ortamdaki havayı toz ve bakteri filtresinden geçirerek cihazın içinde bulunan hava eleklerine çeker. Daha sonra hava elekleri sayesinde azot ve diğer gazları ayrıştırarak insan sağlığına uygun olarak oksijen saflığını arttırır (yaklaşık %90 – %95) ve oksijen ihtiyacı olan kişiye doktorun belirtmiş olduğu ayarda bir burun kanülü ile iletir.
   • Taşınabilir oksijen konsantratörleri; dahili ve / veya harici batarya desteği ile kullanıcıların hareket halinde iken oksijen desteği alabilmeleri için üretilmiş tıbbi cihazlardır.
   • Taşınabilir oksijen konsantratörü almak istiyorum ancak doktorumla görüşmedim, ayarlarını nasıl yapmalıyım?
   • Tüm tıbbi cihazlar gibi taşınabilir oksijen konsantratörleri de doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken cihazlardır. Cihazınızı satın almadan yada ayarlarını yapmadan önce lütfen doktorunuza danışınız. Uygun oksijen konsantratörü içi My Ticaret’i bilgi alabilirsiniz.
   • Taşınabilir oksijen konsantratörünü nerede kullanabilirim?
   • Dahili ve harici bataryaları sayesinde taşınabilir oksijen konsantratörünü otomobilde, trende, gemide yada teknede ve uçaklarda (sadece FAA onaylı cihazlar) kullanabilirsiniz.
 7. Eşref Karaarslan dedi ki:

  İnternete koyuyorsunuz Fiat koysanız daha iyi olmazmı

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Eşref bey,

   Maalesef sağlık bakanlığı sağlık ürünlerini internet sitelerinde fiyat konmasını yasakladı, bizden kaynaklı bir durum değil. Bakanlığa şikayette bulunulması gerekmektedir. Bizlerde sizler gibi mağduruz maalesef.

   İyi günler.

 8. Meryem dedi ki:

  Cihazi belirli süreler icin kiralama gibi bir şansımız var mı acaba ? Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar
   Taşınabilir oksijen konsantratörü kiralama yapmıyoruz maalesef, diğer modelleri kiralama yapıyoruz.
   İyi günler.

 9. Ahmet kutluca dedi ki:

  Makina biraz calısinca otup kirmizi yaniyor sebebi nedir..air sept…tşk..

  1. admin dedi ki:

   merhabalar
   Sürekli yanıyor ve alarm ötüyor ise arıza demektir, ve teknik servisine baş vurun, Oksijen konsantratörü her marka kendi cihazına bakar garanti kapsamında.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
WhatsApp chat