Oksijen Konsantratörü Sgk

Oksijen Konsantratörü Sgk

Oksijen Konsantratörü Sgk; Eğer istanbul da ikamet ediyorsanız, heyet raporunuzu alıyorsunuz ve Sirkeci deki Sgk ya gidiyorsunuz, eğer ellerinde oksijen cihazı var ise size rapor karşılığında veriyorlar, eğer ellerinde yok ise raporunuza dışardan alabilir kaşesi basıyorlar ve siz istediğiniz yerden alıyorsunuz, ” UBB kaydı olan firmalar ” Sgk size 6 ay içinde 899 TL ödeme yapıyor ve geri kalan ücreti cebinizden ödüyorsunuz, şuan en düşük oksijen konsantratörleri 2.000 tl den başlamaktadır. Ürün size Sgk tarafından emanet olarak verilmiş oluyor, hastanızın iyileşmesi yada vefatı durmunda ürünü Sgk ya geri veriyorsunuz. Sosyal güvenlik kurumu sizlere bir zaman içinde getirin demiyor ama ürün sizin olmuyor. Rapor ile sosyal güvenlik kurumundan her ürün er yada gec Sgk ya teslim edilmesi gerekmektedir.

Firmamız Sgk İle Ürün Vermiyor

 

 

Konsantratör Şartı Ve Sağladığı Yararlar

Günümüzde oldukça ün salmış bir hastalık olarak bilinmekte olan KOAH hastalığı, çözüm odaklı olan bir hastalık çeşidi olmamaktadır. Hastalığın oldukça şiddetli olması durumunda önerilecek olan tek çözüm hastanın rahat nefes alınımı desteklemek amacı ile kullanılması önerilmekte olan oksijen konsantratör cihazının emin edilmesi gerektiğidir. Bu hastalık türünde ki oksijen kullanımı oldukça uzun bir süreci beraberinde getirmektedir. Kronik olarak ilerlemekte olan bu hastalık çeşidinin en kısa sürede tedavi altına alınabilmesi adına ihtiyaç duyulmakta olan oksijen konsantratörü cihazlarını medikal malzeme satış işlemini gerçekleştirmekte olan firmalardan temin edebilme imkanı bulunmaktadır. KOAH hastalığına sahip olan kişilerde görülmekte olan oksijen basıncının düşük olması, oksijen değerinin yeterli miktarda sağlanamaması demektir. Bu nedenle özellikle bu hastalıkla mücadele edenlerde oksijen desteği sağlamakta olan Konsantratör cihazı kullanımı şarttır.

Oksijen Tedavisinde Süreç  

KOAH hastalarını beklemekte olan uzun süreçli oksijen tedavisi bulunmaktadır. Ancak bu oksijen desteği ile sağlıklı yaşamın bir parçası olabilme özelliğine sahip olacak olan KOAH hastalarında nefes darlığından rahatlama, hastane yatış sürelerinin kısaltılması gibi yararlar sağlanabilmektedir. Bu hastalık sonucunda kandaki oksijen basıncının düşmesi ancak oksijen cihazları ile yerine koyulabilmektedir. Hastalığın herhangi bir tedavi sürecinin bulunmaması ve uzun yıllar kişi ile bağdaşması nedeni ile oksijen tedavisinin de uzun bir sürece bağlı olması doğru orantılı olarak artış göstermektedir. Oksijen verilme sürecinin başlatılması için gerekli ekipmanlar tamamlanmalıdır. Gerekli olan ekipmanlardan oksijen maskesi, burun kanülleri gibi araçların tamamlanması sonrasında konsantratör cihazı ile hastaya günlük olarak ortalama aralıklarla 7-8 saat süre ile oksijen desteği uygulanabilmektedir. KOAH hastalarına uygulanacak olan oksijen süreci hastalığın şiddetine göre çeşitlilik göstermektedir.

oksijen konsantratoru sgk

Atmosferde Oksijenin Ayrıştırılması  

Canlıların yaşamını sürdürebilmesi adına gerekli olan oksijen gazı, atmosferdeki hava içerisinde yer almaktadır. İçerisinde bir çok gazı bir arada bulundurmakta olan atmosferden oksijen gazını ayrıştırmak elektronik cihazlara başvurmadan neredeyse imkansız olmaktadır. Bu nedenle çoğu zaman tıbbi alanda kullanılmakta olan oksijen cihazlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle üretilmekte olan oksijen konsantratörü, oksijen tüpleri gibi cihazlar bulundukları ortamın havası içerisinde yer almakta olan gaz çeşitleri arasından oksijen gazını ayrıştırarak hazneleri içerisine hapsetmektedir. Böylelikle düzenli olarak oksijen desteği sağlayabilmektedirler.

22 Haziran 2019
Oksijen Konsantratörü Sgk için yorumlar kapalı
29.418 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.