Oksijen Konsantratörü Elektrik Tüketimi

Oksijen Konsantratörü Elektrik Tüketimi

Oksijen konsantratörü elektrik tüketimi;

Airsep Visionaire Oksijen Konsantratörü; Elektrik gereksinimi en az olan ev tipi oksijen cihazlarından birisidir “290 watt”

Philips Ever Flo Oksijen Konsantratörü; Konsantratörünüzü kullanırken enerji tasarrufu yapıyorsunuz. Çünkü EerFlo’nun elektrik tüketimi piyasada bulunan bir çok cihazın yarısı kadardır.

Hikoneb Oksijen konsantratörü; Elektrik Tüketimi: Mini 3 / 165 W — Mini 5 / 265 W

 

 

Oksijen Konsantratörü Sağlıklı Nefes Almak Mümkün

Oksijen konsantratörü vücuda yeterli oksijenin alınamadığı durumlarda ortamdaki havayı sağlıklı oksijen haline getirerek hastaya yaşam desteği sağlayan bir cihazdır. Vücuda gerekli oksijeni göğüs boşluğunun iki yanında bulunan akciğerler sağlar. akciğerlerde meydana gelen bir hastalık durumunda vücuda yeterli oksijen sağlanamadığından hastanın dışarıdan oksijen desteğine ihtiyaç olur. Akciğer  hastaları hastane ortamında oksijen tüpüne bağlanarak dışarıdan oksijen desteği sağlanır. Fakat ileri akciğer hastalıklarında hastanın gün içerisinde sürekli oksijen desteğine ihtiyaç duyacağından evde hatta uykuda bile oksijen verilmesi gerekir. Oksijen tüpünün ev ortamında ve sürekli kullanımı zahmetli ve maliyetli olur. Oysa oksijen konsantratörü çanta büyüklüğünde hafif ve ekonomik bir cihaz olduğundan sürekli oksijen desteği gereken hastalarda kullanımı daha rahattır.

Oksijen Konsantratörünün Akciğer Hastalarında Kullanımı

oksijen cihazi elektrik tuketimiOksijen konsantratörü akciğer hastalarında sürekli dışarıdan oksijen desteği sağlayabilen bir cihazdır. Hastanın doktorun belirlediği süre kadar oksijene bağlı kalması gerekir. İleri akciğer hastalıklarında bu süre 20 saat kadar olabilmektedir. Bu durumda hastanın gece uyurken bile oksijene bağlı kalması gerekmektedir. Oksijen konsantratörü ortamdaki havayı alıp moleküler elek filtrelerden geçirip tüm zararlı maddelerden, tozlardan, bakterilerden temizler. Temizlenen havayı sudan geçirerek nemlendirir ve sağlıklı oksijen olarak hastaya ulaştırır. Oksijenin hastaya ulaştırılmasında oksijen kanülü kullanımı uygun görülür. Burundan bağlanan 15 metre kadar uzunlukta olabilen ince ve yumuşak bir hortum hastanın burnundan bağlanarak hastaya oksijen ulaştırılır. Bu uygulama ile hasta rahat konuşup yemeğini yiyebilir ve hareket edebilir.

Akciğer Hastalarında Oksijen Konsantratörünün Önemi

Akciğer hastaları nefes almakta güçlük çeker ve solunum yetmezliği ile vücutta oksijen eksikliği oluşur. İlerleyen akciğer hastalığı zamanla vücudun gerekli oksijeni alamamasına sebep olur. Vücut yeterli oksijeni alamadığında zamanla diğer organlarda zarar görmeye başlar. Oksijensiz kalan hücreler gün geçtikçe iflas eder. Akciğer hastalarında dışarıdan oksijen desteği alınmadığında kısa sürede ölüm gerçekleşir. Bu nedenle hastaya sürekli oksijen desteği sağlayan oksijen konsantratörü akciğer hastaları için çok önemlidir. Oksijen konsantratörü ile sürekli sağlıklı oksijen alabilen akciğer hastaları rahat ve uzun yaşayabilir.

27 Mayıs 2019
Oksijen Konsantratörü Elektrik Tüketimi için yorumlar kapalı
12.570 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.