Kiralık Oksijen Konsantratörü

kiralık oksijen cihazı

Kiralık Oksijen Konsantratörü

kiralık oksijen cihazı

Kiralık Oksijen Cihazı

 

 

 

 

 

 

 

 

                                             Air Sep Oksijen Konsantratörü Kiralama Hizmeti… 724/ Hizmet

Amerikan ürünü (Amerika’da üretilmektedir) oldukça sessiz, en düşük kg’dır ve yılda bir kez bakım gerektirir. Ürünün bu üç özelliği nedeni ile Türkiye’de en fazla tercih yapılan markadır. Visionaire Airsep oksijen konsantratörünü İstanbul geneline kiralama yapmaktayız. Satın alabilir veya kiralık olarak bizden talep edebilirsiniz. 7/24 kesintisiz hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Hemen arayın hemen gelsin.

Ülkemizde 4 ile 5 marka Amerikan ürünü bulunmakta, ürünün 3 ana özelliği ön planda olup diğer rakiplerine göre bir adım önde olmasını sağlamıştır. Özellikle yılda bir bakım gerektirmesi.

 

Kısa Bilgi;

Visionaire oksijen konsantratörü Dünya genelinde “Küresel” markadır Airsep firması tarafından üretilmektedir.

Piyasada bulunan ev tipi oksijen cihazlarının içinde an hafifi “13.6 kg.” ve en sessiz olanıdır. “40 dbA”

Elektrik gereksinimi en az olan ev tipi oksijen cihazlarından birisidir “290 watt”

Her gün sürekli kullanıma uygundur. 24 saatte 2 saat dinlendirmeniz tavsiye edilmektedir.

Yüksek performansı, kolay kullanım ve bakımı ile son derece güvenilir bir cihazdır. Yılda bir bakım gerektirir.

Tekerlekleri ve üstte bulunan tutma kolu sayesinde kolayca hareket ettirilebilmektedir. Kilosu düşük olması bir avantajdır.

Yüksek / düşük basınç, elektrik kesintisi, sıcaklık ve düşük oksijen konsantrasyonu “opsiyonel” alarmı bulunmaktadır.

Standard olarak 1-5 L/dk oksijen çıkışı bulunmaktadır. Saflık derecesi oldukça iyidir.

Opsiyonel olarak cihaza eklenebilen oksijen sensörü ile düşük oksijen konsantrasyonunda alarm verebilme özelliği bulunmaktadır.

 

Teknik Bilgi:

Ölçüler: 52.8 x 35.8 x 29.2 cm.

Ağırlık: 13.6 kg

Güç gereksinimi: 220-240 V / 50-60 Hz

Elektrik tüketimi: 290 Watt

Oksijen konsantrasyonu: 1-5 LPM at 95% +5.5/-3%

Gürültü seviyesi: 40 dBA

Kiralık Oksijen Konsantratörleri

Kiralık Oksijen Konsantratörleri

 

Oksijen Konsantratörü Hangi Hastalarda Kullanılır

Oksijen konsantratörü, nefes almakta güçlük çeken, solunum yetmezliği yaşayan ve vücuda gerekli oksijeni doğal yollarla alamayan hastalar için sürekli oksijen üreten bir makinedir. Vücuttaki oksijen doygunluğu %90’iın altında ve kandaki oksijen basıncının 55’in altında olan hastaların oksijen desteğine bağlanması gerekir. Koah gibi akciğer hastalarında oksijen desteği olmadığında bu değerler sağlanamamaktadır. Akciğerler görevini yapmadığı için vücutta oksijen azalır ve kandaki oksijen basıncı düşer. Bu durumda mutlaka dışarıdan oksijen desteği gereklidir. Hastanın oksimetre isimli cihaz ile vücudundaki oksijen değerleri ölçülür ve oksijen desteğine bağlanır. Oksijen konsantratörü sürekli oksijen üreterek hastaya gerekli oksijen desteğini sağlar. Akciğer hastaları sürekli oksijen desteği aldığında daha sağlıklı ve rahat bir yaşam sürebilirler.

 

Koah Hastalarında Oksijen Konsantratörü Ne İşe Yarar

Kronik solunum yetmezliği olan Koah hastalığının ilerlemesini durduracak bir ilaç ya da tamamen iyileştirecek bir ilaç yoktur. Koah hastalarının yaşam süresini uzatan tek tedavi yöntemi uzun süreli oksijen tedavisidir. Koah hastaları gece uykuda ve gün içerisinde 18 saat kadar oksijen desteği almaları gerektiğini söyleyen uzman doktorlar, oksijen desteği almayan koah hastalarının kısa sürede beyin, kalp ve böbrekler başta olmak üzere tüm organlar zarar görür ve ölüm tehlikesi baş gösterir. Bu nedenle koah hastalarının oksijen konsantratörü ile üretilen sağlıklı oksijeni sürekli almaları gerekir. Düzenli oksijen desteği alan koah hastaları nefes darlığı azalır, kas ve iskelet metabolizması iyileşir, akciğer damar basıncı azalır, uyku kalitesi artar ve hasta kendini daha zinde hisseder.

 

Koah Hastalarında Oksijen Konsantratörü Nasıl Kullanılır

Koah hastaları vücuda yeterli oksijeni doğal yollarla alamadığından sürekli oksijen desteği almaları gerekir. Oksijen konsantratörü ile devamlı oksijen takviyesi alabilirler. Koah hastası doktorun tavsiye ettiği saatlerde ve sürede oksijen konsantratörünü açıp burun kanülü ile sağlıklı oksijeni alır. Oksijen maskesi veya oksijen kateteri de kullanılabilir. Fakat en rahat yöntem nazal kanüldür. Burna takılan yumuşak hortum ile oksijen konsantratörüne bağlanan hasta vücuda gerekli oksijeni alabilir. Böylece daha rahat ve uzun yaşayabilir.

Kiralık Oksijen Cihazları

Kiralık Oksijen Cihazları

 

Oksijen Üreten Oksijen Konsantratörü Nasıl Çalışır

Nefes yolu ile soluduğumuz havanın içinde azot, oksijen, argon gibi birçok gaz bulunmaktadır. Akciğerler havanın içindeki bu gazları süzüp arındırarak sağlıklı oksijeni vücuttaki tüm hücrelere ve kana ulaştırır. Akciğerlerin görevini yerine getiremediği akciğer hastalarında dışarıdan oksijen desteği gerekir. Hastane ortamında oksijen tüpü ile oksijen takviyesi yapılır. Fakat sürekli oksijen desteğine ihtiyaç duyan akciğer hastalarında oksijen konsantratörü önerilir. Oksijen üreten bu makine ortamdaki havayı alıp filtrelerden geçirerek sağlıklı oksijen üretir. Adeta akciğerlerin görevini yapan oksijen konsantratörü akciğer hastaları için vücuda gerekli olan oksijeni sağlar. Oksijen tüpü kullanılırken içindeki oksijen bittiğinde değişimi gerekirken oksijen konsantratörü sürekli oksijen üretebilen bir makinedir. Değişim ya da dolum gerektirmez. Bu sayede akciğer hastalarına devamlı oksijen sağlayabilme özelliğine sahiptir.

 

Akciğer Hastalarına Oksijen Üreten Oksijen Konsantratörü

Akciğer hastalarının doğal yolla alamadıkları oksijeni üreten oksijen konsantratörü bu hastalara sürekli olarak sağlıklı oksijen sunar. Oksijen konsantratörü elektrik ile çalışan bir cihazdır. Pirize taktığınız anda ortamdaki havayı alıp moleküler eleklerden geçirerek sağlıklı oksijen üretimine başlar. Filtreden geçirip temizlediği havayı sudan geçirip nemlendirir ve hasta için %95 sağlıklı oksijen üretir. Üretilen bu sağlıklı oksijen burun kanülü ile hastaya ulaştırılır. Oksijen maskesine göre daha kullanışlı ve hastaya hareket serbestisi sağlayan nazal kanül  15 metre uzunlukta olabilen yumuşak hortum ile hastaya sağlıklı oksijen ulaştırır. Akciğer hastalarının sürekli dışarıdan oksijen desteğine ihtiyacı olduğundan devamlı oksijen üreten bir makine hayati önem taşır. Oksijen konsantratörü akciğer hastaları için tam bir destek ünitesidir.

Oksijen Konsantratörü Avantajları

Sürekli dışarıdan oksijen desteğine ihtiyaç duyan akciğer hastaları için oksijen konsantratörü büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Nefes almakta zorlanan ve vücuda gerekli oksijeni alamayan hastalar için her an yanında oksijen desteği sağlayan bir makinenin bulunması devamlı sağlıklı nefes alabilme imkanı sağlar. Oksijen konsantratörü diğer oksijen cihazlarına göre daha pratik ve kullanışlı olmasının yanı sıra çokta hesaplıdır. Oksijen konsantratörü tıbbi bir cihaz olduğundan devlet belli bir yüzdesini ödeyerek size destek olur. Bir kez satın aldıktan sonra artık değişim veya dolum gerekmediğinden sürekli sağlıklı oksijen sağlayan makinenizi oksijene ihtiyaç duyduğunuz her an kullanabilirsiniz.

 

09 Şubat 2018
22.393 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.