En İyi Oksijen Konsantratörü

En İyi Oksijen Konsantratörü

En İyi Oksijen Konsantratörü; Uzun yıllar edindiğimiz tecrübelere dayanarak söylüyoruz, şuan en iyi oksijen konsantratörü markası Amerikan meşeli olan Ever Flo “Philips” markadır. Uzun yıllardır üretim yapan ever flo bir kaç yıl önce Jopon firması olan Philips’e devretmiştir. Philips ever flo’yu Amerika’da üretmeye devam etmektedir.

 

Oksijen Cihazlarının Kullanımı ve Çeşitleri Nelerdir?

Oksijen cihazları,  günümüzde doğal yollardan oksijen almayan akciğer rahatsızlığı olanlara oksijen destek tedavisini sağlayan en verimli ve güvenilir tedavi kaynağıdır. Elektrik ile çalışan bu cihazlar havadaki oksijeni ayırarak,  üzerindeki oksijen çıkışından yüksek seviyede oksijen vermektedir. Oksijen cihazları ortamda bulanan havayı filtrelediği halde ortamdaki oksijen seviyesini değiştirmez. Akciğer hastalıklarına bağlı olan oksijen yetersizliğinin tedavisinde bire bir çözümdür. İhtiyaç duyulduğu miktarı ve an itibari ile tek düğme dokunuşu ile kesintisiz oksijen sağlayan bu cihazlar oksijen cihazları odanın havasını alarak, oksijeni diğer gazlardan ayırıp, kişiye yüksek konsantrasyonda oksijen gazı vermektedir.

 

Oksijen Cihazları Nasıl Kullanılır

Oksijen cihazları akciğer hastalıkları başta olmak üzere pek çok hastalıkların evde tedavi edilmesi için kullanılmaktadır. Evde kullanılabilen bu cihazlar hastaların yanında teknik ya da tıbbi personelin bulunmasına ihtiyaç duyurmamaktadır. Oldukça hassas olan bu cihazları sorunsuz ve kazasız bir şekilde kullanabilmek için oldukça dikkatli ve hassas olması gerekmektedir. Özellikle oksijen cihazında bulunan parçaların temizliğinin ve bakımının yapılması çok önemlidir. Cihazla ilgili kontroller düzenli olarak yapılmalı,   belirli sürelerde değişmesi gereken aksesuarları zamanında değiştirilmelidir. Oksijen cihazlarını kullanırken, minimum düzeyde sorun yaşamanız tedavinin sürekli ve kesintisi olmasına olanak sağlayacaktır. Bu yüzden kullanılan oksijen cihazlarını iyi tanımalı,   çalışmasını sürekli olarak takip edilmesi gerekir. Hastayla ilgili acil durumlarda vakit kaybetmeden Acil servis aranarak hastanın durumu ve kolladığı oksijen cihazı ile ilgili bilgiler detaylıca aktarılmalıdır. Bu sayede müdahale yapacak acil servis ekibi adresinize geldiğinde ne tür vaka ile karşılaştığını bilecek, gereken müdahaleyi zamanında yapacaktır.

En İyi Oksijen Konsantratörü

En İyi Oksijen Konsantratörü

Oksijen Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde sanayi tipi, ev tipi ve taşınabilir olmak üzere 3 farklı oksijen cihazları bulunmaktadır.  Ev tipi ve taşınabilir oksijen cihazları;

  • 3 Lt/ dk. Oksijen cihazı
  • 5 LT / dk. oksijen cihazı,
  • 10 Lt oksijen cihazı

Taşınabilir oksijen cihazı ve kişiye özel oksijen istasyonu şeklinde 4’e ayrılmaktadır. Oksijen cihazları %95 yoğunluğunda oksijen üretilmektedir. Uzun süreli oksijen tedavisi olan hastalar için özel olarak tasarlanmış olup, hiç durmadan çalışabilmektedir. Oksijen tüplerine göre maddi açıdan daha ekonomiktir. Bu yüzden oksijen tüplerine göre daha çok tercih edilmektedir.

18 Ocak 2018
24.489 kez görüntülendi
Contact me
whatsapp
phone
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.