En İyi Oksijen Konsantratörü

En İyi Oksijen Konsantratörü

En İyi Oksijen Konsantratörü; Uzun yıllar edindiğimiz tecrübelere dayanarak söylüyoruz, şuan en iyi oksijen konsantratörü markası Amerikan meşeli olan Ever Flo “Philips” markadır. Uzun yıllardır üretim yapan ever flo bir kaç yıl önce Jopon firması olan Philips’e devretmiştir. Philips ever flo’yu Amerika’da üretmeye devam etmektedir.

 

Oksijen Cihazlarının Kullanımı ve Çeşitleri Nelerdir?

Oksijen cihazları,  günümüzde doğal yollardan oksijen almayan akciğer rahatsızlığı olanlara oksijen destek tedavisini sağlayan en verimli ve güvenilir tedavi kaynağıdır. Elektrik ile çalışan bu cihazlar havadaki oksijeni ayırarak,  üzerindeki oksijen çıkışından yüksek seviyede oksijen vermektedir. Oksijen cihazları ortamda bulanan havayı filtrelediği halde ortamdaki oksijen seviyesini değiştirmez. Akciğer hastalıklarına bağlı olan oksijen yetersizliğinin tedavisinde bire bir çözümdür. İhtiyaç duyulduğu miktarı ve an itibari ile tek düğme dokunuşu ile kesintisiz oksijen sağlayan bu cihazlar oksijen cihazları odanın havasını alarak, oksijeni diğer gazlardan ayırıp, kişiye yüksek konsantrasyonda oksijen gazı vermektedir.

 

Oksijen Cihazları Nasıl Kullanılır

Oksijen cihazları akciğer hastalıkları başta olmak üzere pek çok hastalıkların evde tedavi edilmesi için kullanılmaktadır. Evde kullanılabilen bu cihazlar hastaların yanında teknik ya da tıbbi personelin bulunmasına ihtiyaç duyurmamaktadır. Oldukça hassas olan bu cihazları sorunsuz ve kazasız bir şekilde kullanabilmek için oldukça dikkatli ve hassas olması gerekmektedir. Özellikle oksijen cihazında bulunan parçaların temizliğinin ve bakımının yapılması çok önemlidir. Cihazla ilgili kontroller düzenli olarak yapılmalı,   belirli sürelerde değişmesi gereken aksesuarları zamanında değiştirilmelidir. Oksijen cihazlarını kullanırken, minimum düzeyde sorun yaşamanız tedavinin sürekli ve kesintisi olmasına olanak sağlayacaktır. Bu yüzden kullanılan oksijen cihazlarını iyi tanımalı,   çalışmasını sürekli olarak takip edilmesi gerekir. Hastayla ilgili acil durumlarda vakit kaybetmeden Acil servis aranarak hastanın durumu ve kolladığı oksijen cihazı ile ilgili bilgiler detaylıca aktarılmalıdır. Bu sayede müdahale yapacak acil servis ekibi adresinize geldiğinde ne tür vaka ile karşılaştığını bilecek, gereken müdahaleyi zamanında yapacaktır.

En İyi Oksijen Konsantratörü

En İyi Oksijen Konsantratörü

Oksijen Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde sanayi tipi, ev tipi ve taşınabilir olmak üzere 3 farklı oksijen cihazları bulunmaktadır.  Ev tipi ve taşınabilir oksijen cihazları;

 • 3 Lt/ dk. Oksijen cihazı
 • 5 LT / dk. oksijen cihazı,
 • 10 Lt oksijen cihazı

Taşınabilir oksijen cihazı ve kişiye özel oksijen istasyonu şeklinde 4’e ayrılmaktadır. Oksijen cihazları %95 yoğunluğunda oksijen üretilmektedir. Uzun süreli oksijen tedavisi olan hastalar için özel olarak tasarlanmış olup, hiç durmadan çalışabilmektedir. Oksijen tüplerine göre maddi açıdan daha ekonomiktir. Bu yüzden oksijen tüplerine göre daha çok tercih edilmektedir.

18 Ocak 2018
14.647 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM

 1. emre dedi ki:

  Oksijen Konsantratörü dediğiniz gibi en iyi marka kesinlikle Ever Flo Philips’dir. Bu cihazlarda Amerikan malından şaşmayacaksın. Çin menşeili de çok cihaz var ancak kesinlikle tavsiye etmiyorum.

  1. admin dedi ki:

   Sn. Emre bey iyi araştırmışsınız, sizinde belirttiğiniz gibi Amerikan markaları bu işte en iyisi. Tabi diğer Ülkelerinde bir çok ürünü ve kaliteli olanları var ama Amerika bu alanda oldukça iyi durumda. Eğer bir konsantratör alacaksanız mutlaka bizlere danışınız. İyi günler.

 2. can dedi ki:

  Biz de yerli konsantratör var satın alalı epey zaman geçti üstünden. Bu Philips markasını görmem iyi oldu, bu zamana kadar piyasada yalnızca yerli ürünler olduğunu sanıyordum.

  1. admin dedi ki:

   Evet ülkemizde bir çok marka ve bir çok ülkenin oksijen konsantratörü bulunmakta, Ekseriyetle Çin markaları olup, Yerli, Amerikan ve Alman markaları Türkiye de satış yapılmaktadır.

   Uzun yıllar edindiğimiz tecrübelere dayanarak söylüyoruz, şuan en iyi oksijen konsantratörü markası Amerikan meşeli olan Ever Flo “Philips” markadır. Uzun yıllardır üretim yapan ever flo bir kaç yıl önce Jopon firması olan Philips’e devretmiştir. Philips ever flo’yu Amerika’da üretmeye devam etmektedir.

 3. tarık asyalı dedi ki:

  en iyi oksijen konsantratörü Amerikan malı olanlar… uzun zamandır kullanıyorum ve hiçbir problem yaşamadım. hastanede diğer hastalarla konuşurken Çin mallarından oldukça fazla sıkıntı yaşadıklarını söylüyorlar.

  1. admin dedi ki:

   Evet Amerikanlar oldukça iyidir Tarık bey. Çin ürünlerinden de iyi olan markalar var tabi, geçmiş olsun iyi günler.

 4. akif dedi ki:

  Bu zamana kadar hep Avrupa malları olduğunu biliyordum, meğer yerli oksijen cihazları da varmış helal olsun valla. Bu arada bu 10 litrelik oksijen cihazları ortalama kaç günde bitiyor?

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Akif bey, Şuan ülkemizde Amerikan ürünleri yaygın, sorunuza gelince oksijen cihazları bitmez, ortamdaki havayı alır ayrıştırır ve hastaya verir bu neden bitmez ve dolum gerektirmez.

 5. Şenes dedi ki:

  Birçok yerde dediğiniz gibi Amerikan oksijen cihazlarına övgü var. Yerli ve Çin oksijen cihazlarını da duydum ama hiç Avrupa ürününe rastlamadım ya da denk gelmedi. Ben de tercihimi bu doğrultuda Amerikan ürününe kullanacağım. Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim oldukça açıklayıcı bilgiler.

  1. admin dedi ki:

   Şenes bey biz teşekkür ederiz, yorum yaptığınız için.

   1. Airsep Visionaire Oksijen Konsantratörü; Amerikan modelleri arasında en iyi ve en kalitelisi olan Airsep oksijen konsantratörü 13.6 kg ağırlığı ile oldukça hafiftir. gürültü seviyesi 40 dBA olup, oldukça sessiz bir cihazdır. Yılda bir kez bakım gerektirir, Dünya genelinde bilinen küresel bir markadır. Yüksek performans ile ön plana çıkmaktadır. 7/24 hizmetimiz ile istediğiniz saatte tedarik edebilirsiniz.
   2. Kısa Bilgi;

   3. Visionaire oksijen konsantratörü Dünya genelinde “Küresel” markadır Airsep firması tarafından üretilmektedir.
   4. Piyasada bulunan ev tipi oksijen cihazlarının içinde an hafifi “13.6 kg.” ve en sessiz olanıdır. “40 dbA”
   5. Elektrik gereksinimi en az olan ev tipi oksijen cihazlarından birisidir “290 watt”
   6. Her gün sürekli kullanıma uygundur. 24 saatte 2 saat dinlendirmeniz tavsiye edilmektedir.
   7. Yüksek performansı, kolay kullanım ve bakımı ile son derece güvenilir bir cihazdır. Yılda bir bakım gerektirir.
   8. Tekerlekleri ve üstte bulunan tutma kolu sayesinde kolayca hareket ettirilebilmektedir. Kilosu düşük olması bir avantajdır.
   9. Yüksek / düşük basınç, elektrik kesintisi, sıcaklık ve düşük oksijen konsantrasyonu “opsiyonel” alarmı bulunmaktadır.
   10. Standard olarak 1-5 L/dk oksijen çıkışı bulunmaktadır. Saflık derecesi oldukça iyidir.
   11. Opsiyonel olarak cihaza eklenebilen oksijen sensörü ile düşük oksijen konsantrasyonunda alarm verebilme özelliği bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
WhatsApp chat